"Portret" po raz 25

Studenci artystycznych uczelni, artyści fotograficy, reporterzy, a także fotoamatorzy – to autorzy prac zgłaszanych do Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii „Portret”, który od samego początku organizowany jest w Trzciance. Każdemu rozstrzygnięciu towarzyszy wystawa pokonkursowa, która niezmiennie przyciąga wielu gości i stanowi nieodłączny niemal element lokalnego kolorytu. Tak jak wiele imprez, w dobie pandemii, również „Portret” musiał się mierzyć z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami. Konkurs odbył się w październiku 2020 roku, jednak z przyczyn obiektywnych nie było możliwości zorganizowania wystawy, co nie oznacza, że nie będzie możliwości zapoznania się z nadesłanymi na konkurs pracami.

REKLAMA

Wystawa online? 

Na konkurs wpłynęło ponad 450 prac, z których jury zakwalifikowało do oceny aż 126. Do nagród nominowano fotografie 8 autorów z różnych zakątków Polski. Przyznano także dwa wyróżnienia. Z informacji przekazanych przez Dominikę Wiśniewską, p.o. dyrektora BPiCK w Trzciance wynika, że wszyscy ci, którzy nie mieli okazji obejrzeć nadesłanych na konkurs prac, nie stracą bezpowrotnie tej możliwości. Nie jest jeszcze przesądzone w jakiej formie wystawa zostanie zorganizowana, jednak do końca lutego planowane jest udostępnienie konkursowych fotografii szerszej widowni. 

Na podium 

Zwycięzcą XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii „Portret” został Przemysław Konefalz Milanówka. Za swoje prace „Pierwszy dzień lata 2,4,5,6,7” otrzymał nagrodę w wysokości 2000 zł. Drugie miejsce zdobył Maciej Bogaczyk z Grodziska Wielkopolskiego, uhonorowany nagrodą pieniężną w wysokości 1400 zł, a 1000 zł i trzecie miejsce zajął Mateusz Kowalczyk z Dębna. Wyróżnienie Waldemara Śliwczyńskiego otrzymała Yuliia Andruchuk z Poznania, a Wyróżnienie Trzcianeckiego Fotoklubu otrzymała Marta Łeske – Bogaczyk z Grodziska Wielkopolskiego. Jury XXV edycji obradowało w składzie; Maciej Szymanowicz z Poznania, (UAM, Związek Polskich Artystów Fotografików), Marek Noniewicz, Kustosz Muzeum Fotografii w Bydgoszczy oraz Henryk Król, ZPAF (Trzcianka).


\
To może Cię także zainteresować:

Źródło: red. Ludwika Wikieł Starostwo Powiatowe w Czarnkowie fot. źródło: BPiCK w Trzciance

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki