Posiadał narkotyki i zaatakował policjanta. Odpowie za to przed sądem

Do policyjnego aresztu trafił 32-letni mieszkaniec Trzcianki, po tym jak policjanci znaleźli przy nim narkotyki i przemocą próbował zmusić ich do zaniechania dalszych czynności. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za popełnione przestępstwa. Grozi mu do kilku lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

W minioną niedzielę policjanci z wydziału ruchu drogowego czarnkowskiej komendy patrolując drogę wojewódzką nr 178, na wysokości miejscowości Teresin w okolicy byłego zajazdu, zauważyli zaparkowanego Seata, przy którym stało dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować te osoby i dopytać o powód przebywania w tym miejscu. Podczas wykonywania czynności podejrzenia policjantów wzbudziła nadzwyczajna nerwowość i nadpobudliwość mężczyzn. Przeprowadzona kontrola osobista wyjaśniła ich zachowanie. W odzieży jednego z nich mundurowi znaleźli woreczek strunowy z kilkoma porcjami marihuany, co potwierdziły wykonane później testy. W tym też momencie mężczyzna z całej siły uderzył jednego z policjantów w klatkę piersiową, odepchnął go i zaczął uciekać w kierunku pobliskiego kompleksu leśnego. Powiadomiony o tym dyżurny natychmiast skierował na miejsce wsparcie. W efekcie policjanci zatrzymali podejrzanego. To 32-letni mieszkaniec Trzcianki. Karany wcześniej za przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu. 

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. W poniedziałek usłyszał zarzuty za posiadanie narkotyków, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego oraz stosowania przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej. Dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator zastosował wobec 32-latka dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa grozi mu do kilku lat pozbawienia wolności.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP Czarnków / asp.szt. Izabela Kolasa / fot. policja.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki