Powstaje Klub „Senior +” w Trzciance

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 13)

 

Od 1 września ruszyły prace budowlane, które mają na celu utworzenie Klubu „Senior +”. Nowe miejsce służyć będzie coraz liczniejszej grupie mieszkańców gminy, którzy przekroczyli 60 rok życia i pozostają nieaktywni zawodowo. Klub działać będzie w strukturach Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i powstaje dzięki pozyskanym środkom z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015-2020.

REKLAMA

Realizacja inwestycji polega na wykonaniu robót budowlanych polegających na remoncie pomieszczeń w budynku na os. Słowackiego 24 w Trzciance oraz w późniejszym terminie wyposażenie tychże pomieszczeń w niezbędny sprzęt i meble. W ramach robót zostaną wymienione posadzki, zmieniony układ ścianek działowych, wykonane zostaną nowe tynki, okładziny ścienne z płytek ceramicznych oraz stolarka drzwiowa, zamontowane zostaną nowe instalacje c.o., wentylacyjne, wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne. Ponadto, w przyszłej sali spotkań zamontowana zostanie klimatyzacja. 

Prace remontowe wykonuje firma „Rem-Bud" Zakład Remontowo-Budowlany Henryk Grzymski z Trzcianki. Łączny koszt inwestycji to 227 203,67 zł w tym 150 000 zł pochodzi z dofinansowania w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015-2020 edycja 2019. 

W Trzcianeckim Klubie Seniora planuje się organizację zajęć rehabilitacyjno – ruchowych, terapii tańcem, warsztatów z psychologii, umiejętności społecznych, stylu i pielęgnacji urody „60+”. Wspierana będzie aktywność hobbystyczna, kulturalna i zdrowotna, a także zostanie utworzona kawiarenka dla seniora. Kierownikiem klubu będzie etatowy pracownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, natomiast aktywizacją seniorów zajmą się zatrudnieni specjaliści oraz chętni wolontariusze.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki