Pożar budynku w miejscowości Brzegi

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 9)

 

16 czerwca w godzinach wieczornych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie wpłynęło zgłoszenie z CPR Poznań o pożarze budynku jednorodzinnego w miejscowości Brzegi.

REKLAMA

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Trzciance, dwa zastępy z OSP KSRG Krzyż, dwa zastępy OSP KSRG Kuźnica Żelichowska i po jednym zastępie z OSP KSRG Wieleń i Drawsko oraz oficer operacyjny powiatu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano w pełni rozwinięty pożar budynku mieszkalnego. Kierujący akcją gaśniczą ustalił, że w budynku była jedna osoba, która sama opuściła mieszkanie, ale ze względu na silny stres zaistniałą sytuacją została jej udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc oraz została przekazana ZRM. 

W pierwszej fazie działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru, a następnie strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego podali jednocześnie cztery prądy wody w natarciu, dwa na palącą się drewnianą konstrukcję dachu i dwa do wewnątrz budynku. Ze środka wyniesiono palącą się 11 kg butlę z gazem propan butan, którą pozostawiono w bezpiecznej odległości dozorując i schładzając. Przy ścianie zewnętrznej znajdował się skład takich butli który ze względu na wysoką temperaturę pożaru został przeniesiony w bezpieczne miejsce. Po ugaszeniu, wyniesiono spalone materiały znajdujące się w domu oraz dogaszano na zewnątrz. Pogorzelcami zaopiekowali się pracownicy Gminy Krzyż. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru była nieszczelność pieca CO.To może Cię także zainteresować:

Źródło: Tekst: mł. asp. Tomasz Wiśniewski Zdjęcia: JRG Trzcianka

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki