Pożar budynku usługowo-mieszkalnego w Połajewie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 5)

 

W dniu 5 listopada br. o godz. 16:59 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie otrzymało zgłoszenie, w ramach dysponowania z Centrum Powiadamiania Ratunkowego nr 112, o pożarze budynku kamienicy w miejscowości Połajewo. Do zdarzenia zadysponowano zastępy ochrony przeciwpożarowej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie, oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Krosinie, Młynkowie, Połajewie i Tarnówku. Na miejsce zdarzenia udał się także Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie.

REKLAMA

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu zastano rozwinięty pożar jednego z lokali mieszkalnych położonych na górnej kondygnacji budynku. Strażacy uzyskali informację od osoby zgłaszającej, że w środku mieszkania może znajdować się jego lokatorka. 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Z uwagi na zamknięte drzwi wejściowe niezbędne było wykonanie dostępu przy użyciu sprzętu burzącego. Intensywny rozwój pożaru oraz silne zadymienie znacznie utrudniały działania ratowników, udało im się jednak odnaleźć i ewakuować osobę poszkodowaną. 

Poparzona 79-letnia kobieta nie posiadała jednak czynności życiowych, dlatego strażacy przystąpili do czynności pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego z Czarnkowa pożarnicy wspierali działania medyczne kontynuując resuscytację. Niestety poszkodowanej nie udało się uratować. 

W trakcie prowadzonych czynności medycznych dwie roty prowadziły właściwe działania gaśnicze. Po ugaszeniu zarzewi przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonych drewnianych elementów konstrukcyjnych na klatce schodowej. Dalsze działania polegały na sprawdzeniu rozkładu temperatur oraz stanu atmosfery gazowej wewnątrz pomieszczeń objętych pożarem. 

W działaniach gaśniczych, które trwały niemal 4 godziny udział brało 25 strażaków Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPPSP w Czarnkowie / Opracowanie: st.asp. Michał Stelmaszyk Zdjęcia: JRG Czarnków

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki