Pożar garażu w Krzyżu Wlkp.

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

29 listopada 2021 roku o godzinie 13:27 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie przyjął zgłoszenie o pożarze w miejscowości Krzyż Wlkp.

REKLAMA

Do zdarzenia zadysponowano jednostki ochrony przeciwpożarowej z Czarnkowa, Trzcianki Krzyża Wlkp., Kuźnicy Żelichowskiej, Drawska i Wielenia.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu stwierdzono, że pożarem objęta jest cała konstrukcja dachu budynku garażowego oraz zagrożony jest budynek mieszkalny.

Działania zastępów polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na garaż w celu ugaszenia. Po ugaszeniu rozebrano drewnianą konstrukcję dachu. Po usunięciu drewnianych elementów okazało się że szczyt ściany chwieje się, dla tego też KDR polecił rozbiórkę szczytu ściany do poziomu stropu betonowego.

Całkowitemu spaleniu uległ dach budynku wraz ze składowanym wyposażeniem. Wszyscy mieszkańcy opuścili teren posesji przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej i nie odnieśli w wyniku zdarzenia obrażeń.

Na miejsce pożaru przybył Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Trzciance.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPPSP w Czarnkowie / Opracował: mł. asp. Serafin Krysiak Zdjęcia: mł. kpt. Tomasz Lewandowski

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki