Pożar stodoły w Miłkowie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 7)

 

Nowy Rok 2022 zaczął się bardzo pracowicie dla strażaków pełniących służbę w KP PSP w Czarnkowie. O godzinie 01:23 w dniu 01-01-2022, do Stanowiska Komendanta Powiatowego PSP w Czarnkowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Miłkowo.

REKLAMA

Do zdarzenia zostało zadysponowane 8 zastępów straży pożarnej PSP i OSP z powiatu oraz Policja. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że cała stodoła wraz z wiatą, która tworzyła jedną zabudowę, całkowicie objęte są pożarem. W pobliżu stodoły znajdowały się inne budynki gospodarcze oraz inwentarskie a siła oddziaływania cieplnego oraz wszechobecne iskry oraz ognie lotne zagrażały również budynkom mieszkalnym. Strażacy w pierwszej fazie akcji gaśniczej skupili się na obronie zagrożonych budynków oraz ewakuacji zwierząt. Dalsze działania polegały na ugaszeniu pożaru oraz częściowej rozbiórce więźby dachowej. Powalono również część ścian stodoły z uwagi na duże ryzyko zawalenia. Akcja trwała do godzin porannych. Na skutek pożaru nie udało się uratować części trzody chlewnej, która po przyjeździe strażaków na miejsce zdarzenia już była padła.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPPSP w Czarnkowie / Opracował: mł. kpt. Tomasz Lewandowski Zdjęcia: mł. kpt. Tomasz Lewandowski oraz OSP Lubasz

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki