Pralka do małego mieszkania – porady

04.12.2018

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 2)

 

W niewielkiej kuchni i łazience liczy się każdy milimetr. Dosłownie! Jednak z niektórych sprzętów czy wyposażenia nie możesz zrezygnować – trudno wyobrazić sobie mieszkanie bez kuchenki czy pralki. Zobacz, jakie masz możliwości.

REKLAMA

Wybór miejsca na pralkę

W małym mieszkaniu trudno wygospodarować miejsce na cokolwiek. Jednak pralka wymusza na Tobie pewne ograniczenia. Musisz postawić ją tam, gdzie będzie łatwe i wygodne podłączenie do wody. Z reguły zatem trafi ona do łazienki lub kuchni. Te dwa pomieszczenia w małych mieszkaniach są zazwyczaj najbardziej ciasne i kompaktowe, a jednocześnie wymagają dość bogatego wyposażenia. Inną kwestią jest hałas, jaki wykonuje pralka podczas pracy – jeśli masz dzieci z pewnością nie chcesz, by budziła je podczas wirowania czy przeszkadzała Ci w pracy lub relaksie. Pralka zatem powinna znaleźć się w pomieszczeniu, które może być zamknięte i nie przebywasz w nim zbyt często. Najczęściej więc trafia do łazienki.


Mała łazienka lub kuchnia a pralka

Są sposoby na to, aby poradzić sobie jakoś z problemem małych pomieszczeń i niezbędnych sprzętów. Niestety zazwyczaj kosztem pojemności – przynajmniej w przypadku pralki. Producenci tego jednego z głównych sprzętów AGD do domu dwoją się i troją, aby ich modele były jak najmniejsze. Znajdziesz takie, które są dość szerokie, ale niegłębokie lub węższe, za to głębsze. Jednak najlepszym wyjściem do małych pomieszczeń zdają się być pralki ładowane od góry. W ten sposób możesz wykorzystać nawet taki kąt pomieszczenia, w którym nie byłoby możliwe otwarcie drzwiczek z powodu braku miejsca. Również klapa takiej pralki może posłużyć Ci jako dodatkowy blat do przechowywania akcesoriów i kosmetyków – trzymaj je jednak w koszach które wygodnie zestawisz, gdy będziesz chciał wstawić pranie.


Czy wybór małej pralki to jedyne wyjście?

To, że Twoje mieszkanie jest niewielkie lub posiada mniejszą kuchnię i łazienkę nie musi oznaczać tego, że Twoje potrzeby względem pralki są też małe. Nawet niewielka rodzina potrafi produkować solidną ilość brudnej odzieży. Zatem wybór małej pralki po to, żeby się tylko zmieściła wydaje się być bardzo dużym kompromisem. Jednak modele otwierane od góry mają ładowność nawet do 8 kg suchego wkładu, co w pewien sposób jest w stanie odpowiedzieć na potrzeby rodziny. Sprawdź, jak wybrać pralkę ładowaną od góry tutaj. Z pewnością uda Ci się znaleźć model nawet do najmniejszego mieszkania.


Innym wyjściem w przypadku braku miejsca na pralkę może być po prostu… niekorzystanie z niej. Zamiast ją kupować możesz zanosić ubrania do pobliskiej pralni. Taka usługa będzie Cię jednak kosztowała – zarówno czas i pieniądze. Jednak pocieszeniem może być fakt, że Twoja bielizna i odzież będą od razu wysuszone automatycznie.


Źródło: materiał partnera

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki