Problemy wędkarzy rozwiązane

13.04.2017
#sport #wędkarz #lubasz

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Chcą zachować ład, porządek i bezpieczeństwo. W Lubaszu odbyło się spotkanie dotyczące spraw związanych z wędkarzami. Podczas wizyty w Urzędzie Gminy, obecny był nadleśniczy Nadleśnictwa Krucz, który tłumaczył przybyłym wędkarzom m.in. procedury związane z postojem samochodów w pobliżu jezior. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Bogdana Tomaszewskiego, przewodniczącego zespołu ds. wędkarstwa w mieście i gminie Czarnków.

REKLAMA

- Chciałbym, aby podobne spotkania odbywały się częściej – mówi Bogdan Tomaszewski, przewodniczący zespołu ds. wędkarstwa w mieście i gminie Czarnków. - Podczas posiedzeń, moglibyśmy skupiać się na problemach dotyczących wędkarzy. Chciałbym, aby lokalne władze w dalszym ciągu wspierały naszą brać wędkarską i miały świadomość, że wędkowanie nie jest dla nas tylko formą relaksu. My przede wszystkim chcemy być przyjaźni dla środowiska – dodaje.

Podczas spotkania ustalono ostateczne dojazdy do miejsc postojowych blisko wody, do których dotrzeć można od strony Dębego, Sławienka, Sławna, Prusinowa oraz od drogi wojewódzkiej (Czarnków – Lubasz). Miejsca postojowe, zostały przeznaczone dla wędkarzy. Znajdują się one tuż przed ścieżką spacerowo-edukacyjną, gdzie pojazdy nie mogą kontynuować swojej jazdy. Auto, za którego szybą znajdzie się specjalny identyfikator, uprawnione zostanie do tego, aby samochód mógł być zaparkowany w dozwolonym miejscu.

Przy okazji spotkania, wójt Lubasza Marcin Filoda omówił temat związany z zarybianiem. Mówiono także o wspólnym wypracowaniu pozwoleń na budowę pomostów przez wędkarzy oraz o rekultywacji jeziora.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl / Aleksandra Lipiec Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: facebook.com/promocjaPCT

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki