Przebudowa odcinka ulicy Storczykowej i Fiołkowej zakończona

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 2)

 

W miesiącu sierpniu 2020 zakończono prace związane z przebudową odcinka ulicy Storczykowej i Fiołkowej w Wieleniu. Zadanie realizowane było przy dofinansowaniu w ramach „Funduszu Dróg Samorządowych”.

REKLAMA

Zakres rzeczowy zadania obejmował wykonanie nawierzchni jezdni z kostki betonowej polbruk oraz obustronnych chodników na odcinku ulicy Storczykowej i Fiołkowej w Wieleniu. W ramach prac wybudowane zostały przykanaliki pozwalające na odwodnienie realizowanego odcinka drogi poprzez odprowadzenie wód opadowych do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej. Drogę włączono w pas drogi wojewódzkiej nr 135 (ul. Potrzebowicka), przy której wybudowana została zatoka autobusowa wraz z wiatą przystankową. W ramach prac budowlanych ułożona została nawierzchnia drogi technologicznej z płyt betonowych ażurowych do obiektu przepompowni ścieków przy ulicy Potrzebowickiej. Zagospodarowany został skwer, który powstał przy skrzyżowaniu ulicy Fiołkowej i Storczykowej. Ciąg drogowy został wyposażony w oznakowanie pionowe i poziome. Oświetlenie przy realizowanym odcinku drogi zostało wybudowane w ramach wcześniej realizowanych zadań gminy. Dalsze odcinki oświetlenia osiedla Zatorze realizowane będą w latach 2020- 2021 w ramach odrębnego zadania inwestycyjnego. Wybudowane odcinki dróg oznakowano tablicami informującymi o dofinansowaniu z „Funduszu Dróg Samorządowych” zgodnie z wymogami programu. 

Koszt realizacji robót to 847.705,42 zł, przy czym 339.548,00 zł stanowi dofinansowanie w ramach „Funduszu Dróg Samorządowych”.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Referat Techniczno- Inwestycyjny Urząd Miejski w Wieleniu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki