Przecisk zamiast wykopu - bezinwazyjna metoda przeprowadzania mediów

18.04.2023

Przecisk bezwykopowy, zwany również przeciskiem horyzontalnym lub przeciskiem pod drogą, to technologia polegająca na przeprowadzeniu rur, kabli lub innych instalacji pod powierzchnią ziemi bez konieczności wykonywania wykopu. Metoda ta polega na użyciu specjalistycznej maszyny przeciskowej, która wypycha rurę lub kabel pod powierzchnią ziemi, przeciskając przez glebę.

REKLAMA

W jaki sposób wykonuje się przecisk pod drogą?

Proces przecisku bezwykopowego polega na wykonaniu dwóch otworów po obu stronach przewidywanego toru przecisku. Następnie w jednym z otworów jest umieszczona maszyna przeciskowa, która wypycha rurę lub kabel pod ziemią, jednocześnie rozpychając glebę na boki. W miarę postępującego przecisku, rura lub kabel przesuwają się w kierunku drugiego otworu, gdzie zostają wydobyte na powierzchnię.

Chcąc wykonać bezwykopowe przeciski pod drogami, należy również zastosować specjalistyczne narzędzia i materiały, takie jak wiertła, hydrauliczne urządzenia przesuwające rury i specjalistyczne rury lub przewody, które zostały zaprojektowane z myślą o tej metodzie.

Przecisk bezwykopowy jest wykorzystywany w różnych branżach, takich jak budownictwo, energetyka, wodociągi, kanalizacja, telekomunikacja i transport, do przeprowadzania rur i kabli pod powierzchnią ziemi. Ta metoda umożliwia przeprowadzenie instalacji pod istniejącymi drogami, chodnikami, rzekami, torami kolejowymi i innymi przeszkodami, bez konieczności wykonywania głębokich wykopów. Jest to wygodniejsze, tańsze i bardziej ekologiczne rozwiązanie niż tradycyjne kopanie wykopów.

Dlaczego warto wybrać przecisk?

Zanim zdecydujesz się na wykonanie przecisku warto poznać najważniejsze zalety tej metody. Oto niektóre z nich.

Ograniczenie zakłóceń ruchu drogowego: Wykonanie przecisku pod drogą nie wymaga wykopania dużej dziury w drodze, dzięki czemu ruch drogowy może być utrzymany bez większych zakłóceń. Przecisk pod drogą jest szczególnie przydatny w przypadku dróg o dużym natężeniu ruchu lub w miejscach, gdzie trudno jest uzyskać alternatywną trasę objazdową.

Ochrona środowiska: Metoda ta jest bardziej ekologiczna niż tradycyjne wykopy pod drogami, ponieważ ogranicza ilość gruzu i innych odpadów wywołanych przez wykopywanie i transportowanie ziemi.

Oszczędność czasu i kosztów: Przecisk pod drogą jest zwykle szybszy i tańszy niż tradycyjne metody kopania pod drogami. Eliminuje konieczność wykonywania dodatkowych prac, takich jak przywracanie drogi do stanu pierwotnego, co pozwala na oszczędność czasu i kosztów.

Bezpieczeństwo: Przecisk pod drogą jest bardziej bezpieczny dla operatorów i innych pracowników niż tradycyjne metody kopania pod drogami, ponieważ wymaga mniejszej liczby pracowników i minimalizuje ryzyko uszkodzenia istniejących rur lub kabli.

Większa precyzja: Przecisk pod drogą pozwala na precyzyjne umieszczenie rur lub kabli pod drogą, co może być szczególnie ważne w przypadku rur gazowych lub innych instalacji, które wymagają dokładnego umiejscowienia.

W sumie, przecisk pod drogą oferuje wiele korzyści w porównaniu z tradycyjnymi metodami kopania wykopów pod drogami i jest coraz częściej wykorzystywany przez firmy budowlane na całym świecie.

Źródło: Materiał zewnętrzny

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki