Przed budynkiem SP w Miałach posadzono drzewa

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 5)

 

Kierując się głęboką troską o stan środowiska naturalnego, nawiązując do Światowego Dnia Drzewa obchodzonego od 1951 r. we wszystkich krajach członkowskich ONZ, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Miałach w dniu 10 października 2018 r. zasadzili przed budynkiem szkoły trzy drzewa, w tym okazały dąb – symbol zdrowia, sił witalnych i trwałości. Sadzonki zakupiono z funduszy Dyrekcji, kadry pedagogicznej i podopiecznych. Inicjatorką akcji była p. Monika Kornacka, nauczycielka biologii, przyrody i wychowania fizycznego.

REKLAMA

- Pragniemy w ten sposób godnie upamiętnić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Nieopodal dębu, ku pamięci potomnych, zakopaliśmy list intencyjny z inskrypcją: „Siły i długowieczności dębu życzymy Tobie Ojczyzno miła!”, pod którą podpisali się wszyscy członkowie naszej społeczności szkolnej - podsumowuje dr Arkadiusz Słabig.

To już druga inicjatywa – po szkolnym rajdzie szlakiem walk powstańczych w międzyrzeczu warciańsko-noteckim, zrealizowanym w ubiegłym miesiącu – wpisująca się w obchody „Roku dla Niepodległej”.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: kontakt@ddwlkp.pl | foto: kontakt@ddwlkp.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki