Przedszkolaki na komendzie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Policjantów z czarnkowskiej komendy odwiedziła grupa "Sowy" z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Jana Brzechwy w Czarnkowie. Podczas wizyty dzieci mogły zwiedzić budynek komendy, porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zobaczyć sprzęt jaki wykorzystują w codziennej służbie. Spotkanie były też świetną okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa.

REKLAMA

Podczas wizyty przedszkolaki spotkały się z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie – mł. insp. Adamem Filipem, a także zwiedziły policyjne pomieszczenia m.in. stanowisko kierowania, ,,niebieski pokój” oraz pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Mundurowi przybliżyli dzieciom charakterystykę swojej pracy oraz pokazali sprzęt jaki wykorzystują podczas codziennej służby. 

Ogromne zainteresowanie sympatycznych gości wzbudziły radiowozy policyjne, które mogły pooglądać z bliska, a nawet zasiąść za ich kierownicą, środki przymusu bezpośredniego oraz maskotka sierżanta Pyrka. 

Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały informacji na temat sposobów zabezpieczania śladów pozostawionych na miejscu przestępstwa oraz jakich używa się do tego narzędzi. Na pamiątkę otrzymały daktyloskopijny odcisk własnego palca. 

Spotkanie były znakomitą okazją, aby przekazać maluchom porady dotyczące bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń. 

Dzieci nie tylko z zaciekawieniem słuchały tego o czym mówili policjanci, ale także aktywnie uczestniczyły w dyskusji zadając sporo pytań. 


To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkow.policja.gov.pl / Karolina Górzna-Kustra| foto: czarnkow.policja.gov.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki