Przegląd Zespołów Śpiewaczych „Hej kolęda, kolęda" – piękna lubaska historia pisana od 2013 roku

Już pierwsza edycja, osiągnęła niesamowitą skalę. W spotkaniu udział wzięło 11 zespołów w łącznej liczbie blisko dwustu osób. Rok później, Przegląd przeniesiono do hali widowiskowo – sportowej i zagościł tam na kolejne sześć lat. Dzięki pomysłodawcom Towarzystwu Seniorów Słoneczko, współorganizatorom, wsparciu przedsiębiorców, Samorządu Gminy Lubasz, dyrekcji i pracowników placówek oświatowych, świąteczno-noworoczne muzyczne spotkanie, urosło do rangi największego wydarzenia, dedykowanego seniorom w Północnej Wielkopolsce.

REKLAMA

Harmonogram imprezy uwzględniał zawsze występ interesującej grupy, przed właściwymi prezentacjami, a w obiekcie organizowano piękne fotograficzne wystawy. Wśród występujących byli dudziarze, sygnaliści myśliwscy, grupy przedszkolaków, zaproszeni muzycy i taneczne zespoły dziecięce. W okresie przełomu stycznia i lutego bylibyśmy teraz po kolejnej edycji Przeglądu. Sytuacja w kraju i na świecie powoduję, że pozostaję nam zaprosić Państwa na krótkie wspomnienia, jednocześnie życząc wszystkim uczestnikom dużo zdrowia. Jest jeszcze jeden wyjątkowy aspekt corocznego spotkania, o którym celowo wspomnimy teraz. Niepowtarzalną atmosferę zawsze oprócz goszczących zespołów, starań gospodarzy i pomysłodawców, tworzyli wolontariusze ze szkolnego Koła Caritas, których można określić jednym słowem „wspaniali". Na takie podsumowanie ich działań, zasłużyli sobie sami traktując wszystkich uczestników, jak ukochane babcie i dziadków, za co zawsze na podsumowaniu imprezy otrzymywali wzruszające słowa podziękowania i ogromne brawa. 

Zachęcając Państwa do lektury, pragniemy przekazać uczestnikom Przeglądów Śpiewaczych „Hej kolęda, kolęda" słowa: do zobaczenia!


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Szymon Szwed / Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki