Przekazanie drona do OSP Trzcianka

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

20 listopada 2021 roku w świetlicy JRG PSP nr 2 Trzcianka odbyło się uroczyste przekazanie bezzałogowego statku powietrznego do Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciance.

REKLAMA

W uroczystości udział wzięli: Poseł na Sejm RP – Krzysztof Czarnecki, Burmistrz Miasta i Gminy Trzcianka – Krzysztof Jaworski, Komendant Powiatowy PSP w Czarnkowie – st. bryg. Maciej Kubacki oraz druhny i druhowie z jednostki OSP Trzcianka.

Symbolicznym aktem przekazania drona było rozwiązanie kokardy, którego dokonali Poseł Krzysztof Czarnecki, Burmistrz Krzysztof Jaworski, Komendant Powiatowy st. bryg. Maciej Kubacki oraz Prezes OSP dh. Remigiusz Fąferek.

Nowo pozyskany dron to DJI Mavic 2 Enterprise Dual posiada gimbal z kamerą wyposażoną w dwa sensory umieszczone obok siebie. Są to sensor światła widzialnego 4K oraz sensor termowizyjny FLIR. W skład zestawu wchodzą dołączane komponenty takie jak: reflektor, dioda systemowa, zestaw zapasowych śmigieł i głośnik o mocy 10 W. Strażacy będą mogli go wykorzystywać m.in. do monitorowania rozwoju i kierunków rozprzestrzeniania się pożarów oraz do działań poszukiwawczo ratowniczych.

Aktualnie czterech druhów realizuje kurs pilotów zafundowany przez Gminę Trzcianka.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPPSP w Czarnkowie / Opracowanie: mł. kpt. Damian Majewski Zdjęcia: dh Kacper Krawczyk

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki