Przekazanie sprzętu strażackiego jednostkom OSP w gminie Lubasz

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 16)

 

Gmina Lubasz zwróciła się we wrześniu z wnioskiem do Ministerstwa Sprawiedliwości o dofinansowanie sprzętu strażackiego. Efektem tych starań było podpisanie umowy w dniu 27 września 2018 r. Na jej podstawie został zakupiony sprzęt za łączna kwotę 35.924,00 zł z czego 99% to środki pozyskane z Funduszu Sprawiedliwości stanowiącego realizację zadania z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości, pozostały 1% stanowił wkład Gminy Lubasz. Powyższe oznacza, że na zakup sprzęty Gmina Lubasz przeznaczyła jedynie 359,24 zł.

REKLAMA

Sprzęt dotarł już do gminy Lubasz i w dniu 21 listopada 2018 r. został przekazany strażakom ochotnikom. 

Z pozyskanych środków doposażono 5 jednostek: 

- OSP Lubasz – defibrylator i przenośny zestaw oświetleniowy, 

- OSP Krucz - pilarka do drewna, osłona zabezpieczająca poszkodowanego i latarka akumulatorowa, 

- OSP Sokołowo - pilarka do drewna - ratownicza, sprzęt do oznakowania terenu akcji, 

- OSO Jędrzejewo - agregat prądotwórczy, pilarka do drewna, 

- OSP Stajkowo - pilarka do drewna, defibrylator, latarka akumulatorowa. 

W uroczystości przekazania uczestniczył Wójt Gminy - Marcin Filoda, kapelan strażaków ks. kan. Symplicjusz Nowak, Prezes ZGOSP RP - dh Stanisław Herman oraz członkowie zarządów poszczególnych jednostek OSP. 

Przekazując sprzęt strażakom Wójt życzył aby nie musieli go zbyt czeęsto wykorzystywać do akcji ratowniczych. Podziękował również pracownikom Urzędu Gminy za trud włożony w pozyskaniu środków na ten cel oraz jego pozyskanie. 


To może Cię także zainteresować:

Źródło: lubasz.pl / Urząd Gminy Lubasz | foto: lubasz.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki