#PrzerwanyMarsz - Krucz przystąpił do projektu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

#PrzerwanyMarsz - to akcja będąca inicjatywą Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP. Projekt ten to między innymi działania zmierzające do tego, żeby 2-go września 2019, w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, młode pokolenie Polaków razem z Polskimi Dziećmi Wojny, udało się do szkół na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020. Polskie Dzieci Wojny to, osoby urodzone przed zakończeniem II wojny światowej (8.05.1945 r.) - ostatni świadkowie tamtych tragicznych dni. Przybycie do szkół tego dnia Polskich Dzieci Wojny miało symbolicznie dokończyć ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.

REKLAMA

Do projektu w Kruczu przystąpiła Publiczna Szkoła Podstawowa oraz Nadleśnictwo Krucz. Tego dnia na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego przybył emerytowany Inżynier Nadzoru w Nadleśnictwie Krucz – Pan Józef Łukszo oraz emerytowane nauczycielki Publicznej Szkoły Podstawowej w Kruczu Pani Czesława Jęśko i Pani Kazimiera Chwarścianek. 

Pani dyrektor Jolanta Młynarska skierowała się do przybyłych Polskich Dzieci Wojny tymi słowami: Drogie Polskie Dzieci Wojny! My społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Kruczu witamy Was w progach naszej szkoły, pragnąc wraz z Wami symbolicznie dokończyć okrutnie przerwany wybuchem II wojny światowej ówczesny marsz do szkoły. Witamy Was z otwartymi ramionami i gorącym sercem, deklarując, że o Waszej Historii Polskich Dzieci Wojny nie zapomnimy. 

Pani dyrektor oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego gorąco przywitali wyjątkowych gości i zaprosili do odwiedzin w szkole.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: lubasz.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki