Przy tenisowym stole 1/20

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 13)

 

Drodzy czytelnicy, mieszkańcy, sponsorzy i sympatycy naszego klubu. Chcemy Wam przedstawić nowy cykl artykułów pod nazwą "Przy tenisowym stole".

REKLAMA

Nowy formuła przekazywania informacji zrodziła się z prostej przyczyny – ilość informacji jaką mamy do przekazania jest zwyczajnie zbyt duża. Postanowiliśmy wszystkie ważne informacje z każdego miesiąca zebrać w całość i przedstawić naszym odbiorcom. 


Dziewczyny w Pucharze Polski 

Nowy rok 2020 zaczęliśmy z dużym impetem. Pierwszym sprawdzianem były rozgrywki Pucharu Polski Kobiet. Po raz pierwszy w historii naszego klubu reprezentowała nas drużyna żeńska. Dziewczyny dzielnie rywalizowały w pierwszej stolicy Polski z bardzo doświadczonymi koleżankami z Obornik, Ostroróga i Gniezna. Ostatecznie nasze tenisistki zajęły 4 miejsce pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie. 


TOP 8 

Dzień później 05 stycznia przyszło nam walczyć na prestiżowym turnieju TOP 8 asów Wielkopolski. W tym turnieju rywalizuje ze sobą po 8 najlepszych zawodników i zawodniczek w kategoriach: żak, młodzik, kadet i junior w formule ,,każdy z każdym” bez pomocy trenerów. Zawodnicy zdani są na własne umiejętności. Nasz klub reprezentowało, aż 4 tenisistów: Angelika Nowak i Kalina Żaczek w kategorii młodziczek, Daria Mikołajewska oraz Maciej Wernicki w kategorii kadetek i kadetów. Najlepiej spisała się Angelika Nowak, która zajęła 2 miejsce z bilansem 6 zwycięstw i 1 porażki. Kalina i Daria zajęły miejsce 7, a na miejscu 8 rywalizację zakończył Maciej. 


Powołanie do Kadry 

Z początkiem roku otrzymaliśmy maila od Prezesa Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego, który zawierał powołanie do Kadry Wojewódzkiej dla Angeliki Nowak. Jest to pierwsze powołanie dla zawodnika naszego klubu. Warto nadmienić, iż Angelika dwukrotnie w tym sezonie awansowała do turnieju z cyklu Grand Prix Polski w Wałbrzychu oraz Brzegu Dolnym. Popularna ,,Angi” aktualnie zajmuje 4 miejsce w rankingu wojewódzkim oraz 67 w rankingu ogólnopolskim wśród 520 młodziczek! 


Marzenia się spełniają 

W drugim tygodniu stycznia spełniło się nasze kolejne marzenie. Kalina Żaczek po wygraniu II Grand Prix Wielkopolski Żaczek awansowała na Grand Prix Polski w Zielonej Górze. Na turnieju ogólnopolskim Kalina zagrała rewelacyjnie i zajęła 17 miejsce wśród 64 zawodniczek. Jest to największe osiągnięcie sportowe naszego UKSu. Godny przypomnienia jest fakt, iż Kalina na początku tego sezonu wygrała również 1 Grand Prix Wielkopolski oraz zajęła miejsce 25 na I Grand Prix Polski w Łaziskach Górnych. Dzięki wspaniałej postawie w tym sezonie Kalina awansowała w rankingu Ogólnopolskim na miejsce 28, tym samym uzyskała tzw. Ogólnopolski limit imienny przysługujący najlepszej 32 w kraju. Kiki nie będzie musiała uczestniczyć w turnieju wojewódzkim, tylko uzyskała bezpośredni awans na 3 Grand Prix Polski, które odbędzie się na początku kwietnia w Krakowie. 


Wchodzimy na salony 

Dzień po powrocie z Zielonej Góry po raz pierwszy w historii naszego klubu zostaliśmy współorganizatorami turnieju wojewódzkiego z cyklu Grand Prix. Do Lubasza zjechali najmłodsi adepci tenisa stołowego występujący w kategorii Skrzatów i Skrzatek (2011 i młodsi) 

Do zawodów przystąpiło 17 chłopców i 17 dziewczynek. Najlepszymi okazali się - Hubert Kwieciński - UKS Smecz Konin oraz Zuzanna Wieczorek - KS Polonia Śmigiel. 

Na starcie nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentantów naszego klubu. Najlepiej spisał się Marcin Żwawiak, który zajął bardzo dobre 8 miejsce. 14 miejsce wywalczył Karol Filoda, dla którego były to pierwsze oficjalne zawody. 

Wśród dziewczynek najlepiej spisała się Maja Mieszała, która uplasowała się na 11 miejscu. 13 miejsce przypadło Mai Żwawiak, a na 17 miejscu zawody ukończyła Lena Żwawiak. Nasi najmłodsi zawodnicy mimo, iż trenują dopiero 4 miesiące spisali się rewelacyjnie!. 

Na koniec chcieliśmy przekazać kilka ważnych słów.

Impreza nie wypadłaby tak okazale, gdyby nie wsparcie: 

- Wójta Gminy Lubasz Marcina Filody, który objął patronat nad imprezą. 

- Dyrektor PSP w Lubaszu Wiolecie Zarzecznej, która udostępniła obiekt.

- Firmy PLASTMET, która ufundowała naszemu klubowi potrzebny sprzęt sportowy. 

- Rodziców, którzy przygotowali słodki poczęstunek

- Zawodników UKSu, którzy pracowali jak mróweczki przygotowując obiekt, oraz zapewniając zabezpieczenie sędziowskie.

- Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego, który obdarował nas ogromnym zaufaniem. 

- Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu, który ufundował okolicznościowy baner, a także zabezpieczył nagłośnienie na najwyższym poziomie. 

Cieszymy się, że 6 lat wytężonej pracy zarządu klubu pozwoliło na organizację takiej imprezy. Mamy nadzieje, że to nie ostatni turniej z cyklu Grand Prix w Lubaszu. 


O włos od zwycięstwa – awans na Mistrzostwa Polski 

Wspaniały występ na Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Średnich w Objezierzu zaliczyli nasi zawodnicy reprezentujący ZSP Czarnków w składzie: Maciej Buśko, Maciej Wernicki i Jakub Żwawiak, którzy zajęli rewelacyjne 2 miejsce! Tym samym nasi zawodnicy uzyskali awans na Mistrzostwa Polski Szkół Średnich, które odbędą się w Drzonkowie. Na tych samych mistrzostwach Daria Mikołajewska wraz z Edukacją Lubasz zajęła 5 miejsce. 


Kadra Wielkopolski 

W drugim tygodniu ferii troje naszych zawodników: Angelika Nowak, Kalina Żaczek oraz Maciej Wernicki uczestniczyło w zgrupowaniu kadry Wielkopolski. Warto wspomnieć, że od zeszłego roku jednym z trenerów kadry województwa został Bartłomiej Turek. 


Turnieje Okolicznościowe 

Nasi zawodnicy nie mają wolnych weekendów. Wraz z nowym rokiem nasi zawodnicy wygrywali, bądź stawali na podium na turniejach w: Pile, Poznaniu, Krzyżu Wielkopolskim, Białej i wielu innych. 


Nowi w Klubie 

Wraz z nowym rokiem do naszego klubu dołączyło 9 nowych zawodników. Wszyscy przyjęci to dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Aktualnie nasz klub zrzesza 31 osób, a kolejne kilkanaście trenuje rekreacyjnie. 

Mamy nadzieję, że taka forma informowania Państwa o działalności naszej sekcji przyjmie się na stałe. Już w najbliższym czasie ukaże się kolejny raport z lutego w którym również będziemy mieli dużą dawkę pozytywnych informacji. 


Bartłomiej Turek 

Prezes UKS OPTIMUM Lubasz


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Bartłomiej Turek Prezes UKS OPTIMUM Lubasz

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki