Przygody na linie w Lubaszu

04.09.2012

Przygody na linie to nazwa projektu, który jako Stowarzyszenie Bliżej Siebie i Natury przygotowaliśmy dla  młodzieży w wieku 16-21 lat.

REKLAMA

„Od kiedy pojawiła się ściana wspinaczkowa w Lubaszu marzyliśmy o klubie wspinaczkowym z prawdziwego zdarzenia. Projekt jest pierwszym do tego krokiem” – mówi Krzysztof Helwich pomysłodawca, członek Stowarzyszenia Bliżej Siebie i Natury.
Przygotowaliśmy dla was 15 dwugodzinnych zajęć wspinaczkowych. Będziemy pracować w dwóch grupach 8-osobowych, od września do grudnia 2012r. Zajęcia poprowadzą osoby związane od lat ze wspinaczką. Pasja, doświadczenie i wiedza o wspinaczce – tym chcemy Was zarazić.

Na czas trwania projektu dla wszystkich uczestników udostępnimy za darmo cały potrzebny sprzęt: buty wspinaczkowe, uprzęże, przyrządy do asekuracji, woreczki z magnezją, liny.

Chętnych do udziału w projekcie przeszkolimy w asekuracji górnej na sztucznej ściance wspinaczkowej, będziemy ćwiczyć techniki wspinania na ścianie pionowej, ścianie przewieszonej, ścianie z okapem, w kominie oraz na ścianie imitującej skałę. Wysiłku będzie wiele ale satysfakcji nie zabraknie.
Najwytrwalsi  pojadą z nami do Centrum Wspinaczkowego EIGER we Wrocławiu aby sprawdzić swoje umiejętności na bardziej różnorodnej i skomplikowanej ścianie wspinaczkowej; wyjazd ma jeszcze bardziej pobudzić pasję i wyobraźnię młodzieży.
Wysiłek fizyczny to nie wszystko, co dla was przygotowaliśmy. Lubimy opowiadać o naszych wyprawach. Kilkakrotnie organizowaliśmy już spotkania z podróżnikami, wiemy że wam również one się podobają. Tym razem także nie zabraknie slajdowiska. Dwóch alpinistów opowie o swoich wyprawach w wysokie góry. Mamy nadzieję, że spotkanie z pasjonatami  zainspiruje was do dalszych przygód związanych ze wspinaczką!

Wymagania wobec kandydatów nie są wygórowane:

- wiek 16-21 lat;

- pełna sprawność ruchowa i brak przeciwwskazań do uprawiania sportu;

- systematyczność;

Nie czekajcie! Na zgłoszenia  czekamy do soboty, 08. września  2012 r. Piszcie na adres: blizejsiebie@yahoo.com  lub dzwońcie 668 664 861

W zgłoszeniu wystarczy podać kilka informacji:

- imię i nazwisko;

- data urodzenia;

- adres zamieszkania;

- numer telefonu kontaktowego;

- numer  obuwia (tak!!! Pozwoli nam to dobrać odpowiednie buty wspinaczkowe dla Ciebie!)

O terminie spotkania organizacyjnego powiadomimy was drogą mailową.

Źródło: lubasz.pl

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki