Przypadki naruszeń obowiązujących przepisów

Czarnkowscy policjanci nieustannie podejmują interwencje mające na celu zdyscyplinowanie mieszkańców naszego powiatu do przestrzegania niedawno wprowadzonych regulacji. Niestety, pomimo ciągłych apeli ze strony Policji i innych służb państwowych, podczas minionego weekendu doszło do kilku przypadków naruszeń prawa w tym zakresie. Natomiast wczoraj mieszkaniec gminy Wieleń podczas kwarantanny domowej postanowił udać się na spacer z synem. Swoim zachowaniem zlekceważył nie tylko bezpieczeństwo własne, ale również swojego dziecka. Teraz za swoją bezmyślność odpowie przed sądem.

REKLAMA

Czas epidemii to wzmożone działania policjantów i innych służb w trosce o zdrowie i życie. Natomiast dla mieszkańców naszego powiatu to sprawdzian z odpowiedzialności, rozwagi i troski o drugiego człowieka. Niestety policjanci wciąż podejmują interwencje wobec osób, które lekceważą przepisy prawa, a tym samym narażają bezpieczeństwo swoje i innych ludzi. 

4 kwietnia policjanci otrzymali zgłoszenie o grupowaniu się osób na przystanku autobusowym w Młynkowie gm. Połajewo. Na miejscu zastali trzech mężczyzn, którzy nie dość, że spotkali się w tak licznej grupie, to jeszcze nie zachowywali nakazanych odległości. Policjanci szybko zakończyli to nielegalne spotkanie. Wszyscy mężczyźni zostali ukarani mandatami. 

Z kolei 5 kwietnia w nocy, trzcianeccy mundurowi patrolując teren miasta zauważyli na ulicy Sikorskiego, dwóch chłopców, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Byli to dwaj 14-latkowie, którzy trafili w ręce rodziców. Oprócz dzieci, rodzice otrzymali, również mandaty karne. 

Kolejnym przykładem lekkomyślności i braku odpowiedzialności, wykazali się tego samego dnia trzej młodzi mężczyźni, którzy spotkali się towarzysko w pobliżu zbiornika wodnego przy ulicy Międzyleskiej w Wieleniu. Wyjaśnili policjantom, że wiedzą o obowiązujących przepisach, ale sądzili, że w tak małym gronie mogą się spotkać. 

Natomiast wczoraj mieszkaniec gminy Wieleń złamał kwarantannę domową. Mężczyzna wrócił z zagranicy i miał obowiązek przebywania w domu. Podczas kontroli okazało się, że poszedł z dzieckiem na spacer. W rozmowie z policjantami odniósł się lekceważąco do obowiązujacych go obostrzeń. Teraz za swą bezmyślność odpowie przed sądem. Za nie stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych zgodnie z art. 116 KW grozi mu grzywna do 5 000 złotych. Ponadto służby sanitarne mogą nałożyć na mężczyznę karę administracyjną w wysokości 30 000 złotych. 

Policjanci apelują!

Zostańmy w domu i zachowujmy się odpowiedzialnie. Tylko bezwzględne podporządkowanie się obowiązującym regułom pozwoli na zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

Pamiętajmy! 

W tym szczególnym czasie, życie i zdrowie nas samych i naszych bliskich zależy od ścisłego respektowania wprowadzonych przepisów. Wyjścia z domu ograniczmy do niezbędnych przypadków. Za naruszenie przepisów prawa spotkać nas może surowa kara.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP Czarnków / Karolina Górzna-Kustra / fot. policja.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki