Przystanek Edukacja w Wieleniu w trakcie robót

08.09.2021
#inwestycja #wieleń

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 1)

 

Na mocy podpisanej umowy z wykonawcą robót realizowane są roboty budowlane przy obiekcie „Przystanek Edukacja”. Zadanie stanowi jeden z modułów projektu pn. „Rewitalizacja Wielenia szansą rozwoju Gminy”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 9: Infrastruktura dla kapitału ludzkiego; Działanie 9.2. Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych; Poddziałanie 9.2.1. Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych.

REKLAMA

W ramach inwestycji w miejscu przystanku autobusowego zostanie zagospodarowana przestrzeń publiczna pomiędzy ulicami: Kościuszki, Wybickiego i Sienkiewicza. Od strony ulicy Kościuszki wybudowane zostaną arkady stanowiące odwzorowanie elewacji budynku sąsiadującego, posadowionego na narożniku ulicy Kościuszki i Wybickiego, które wypełnia i oddziela przestrzeń od strony ruchliwej drogi wojewódzkiej. Przy arkadach zostanie zlokalizowany budynek kawiarenki wraz z punktem „Przedsiębiorczy Wieleń”. Obiekt będzie prowadzony przez podmiot ekonomii społecznej. Zadaszenie kawiarenki stanowić będzie tzw. „zielony dach”. Na pokrycie części zapotrzebowania energetycznego obiektu zainstalowana zostanie instalacja fotowoltaiczna. Za budynkiem kawiarenki wykonana zostanie przestrzeń w postaci wielofunkcyjnego placu. Znajdą się tutaj trybuny, ściana pełniąca funkcję tablicy ogłoszeń oraz ekranu projekcyjnego letniego kina. Wprowadzone zostaną nawierzchnie z desek kompozytowych oraz naturalne nawierzchnie z mieszanki żwirowej. W centralnym miejscu placu posadzone zostanie drzewo- platan. Od strony ulicy Sienkiewicza zapewniono dojazd do posesji zlokalizowanych w obrębie placu. Wprowadzony zostanie także element symboliki Miasta i Gminy Wieleń- rzeźba „Skrzydła” oraz elementy przeszkodowe- skateboardowe. Zakończenie prac zaplanowano na koniec kwietnia 2022 roku. Umowny koszt realizacji Przystanku Edukacja to 2.430.000 zł.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Informacja: Referat Techniczno- Inwestycyjny Urzędu Miejskiego w Wieleniu Fot. R. Figlarz

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki