Przyszli mistrzowie piekarnictwa

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Jak co roku, na początku marca, w Trzciance odbywa się Pokaz Umiejętności Uczniowskich w Zawodzie Piekarz. 3 marca odbyła się jego piętnasta edycja. Od samego początku organizatorami imprezy są Piekarnia „Rogalik” W. J. Dudek oraz Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych im. Henryka Sienkiewicza w Trzciance.

REKLAMA

Dwunastu uczniów z całej Wielkopolski przygotowywało m. in. bułki, drożdżówki, chałki, czy chleby z elementami dekoracyjnymi. Przygotowanie wszystkich zadań wymagało kilkugodzinnego nakładu pracy, i sporych umiejętności.

- Zawsze podziwiałem piekarzy, którzy potrafią wyczarować z ciasta tak niesamowite rzeczy. Wiem, że wymaga to wielkich umiejętności i ogromu pracy. Nie tylko jeśli chodzi o te artystyczne wypieki, ale również pieczywo, które spożywamy na co dzień. Cieszę się, że nasz zespół szkół kształci młodzież w tym jednym z najpotrzebniejszych zawodów – mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko – trzcianecki.

Spośród wielu niesamowitych wypieków, komisja wybrała najpiękniejsze oraz zwycięzców, w różnych kategoriach.

  • najładniejszy eksponat artystyczny – Krystian Koniuszy,
  • najładniejsza bułka – Kacper Siwek,
  • najładniejsza drożdżówka – Radosław Nijak,
  • najładniejsza chałka – Maria Smołko,
  • najładniejszy rogalik – Karol Czerwiński,
  • najładniejsza kajzerka – Paulina Szemczyńska,
  • najładniejsza plecionka – Weronika Gawlicka.

 

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Piotr Urbaniak Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: czarnkowsko-trzcianecki.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki