Rada Miasta Czarnków nie chce podziału powiatu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Podczas sesji Rady Miasta Czarnków rajcy wprowadzili do porządku obrad stanowisko o niedzieleniu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Po dyskusji, w której udział wzięli również starosta czarnkowsko-trzcianecki Tadeusz Teterus, wicestarosta Jacek Klimaszewski, przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Tomaszewski i burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, czarnkowscy radni zdecydowali 11 głosami za przy 1 głosie sprzeciwu o pozostawieniu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w niezmienionym kształcie.

REKLAMA

Na sesję Rady Miasta Czarnków przybyła silna delegacja z powiatu w składzie starosta Tadeusz Teterus, wicestarosta Jacek Klimaszewski i przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Tomaszewski oraz w imieniu wnioskodawców z Koła Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Trzciance burmistrz Krzysztof Czarnecki wraz z posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Marcinem Porzuckiem.

Przewodniczący Rady Miasta Czarnków Andrzej Tadla odczytał wszystkim zgromadzonym korespondencję dotyczącą podziału powiatu na czarnkowski i trzcianecki. Później nadszedł czas na wystąpienia starosty Tadeusz Teterusa i burmistrza Trzcianki Krzysztofa Czarneckiego. Po tym na sali rozgorzała dyskusja. Po kilku godzinach wymiany zdań pomiędzy stronami, zamknięto dyskusję. Po przerwie radni przystąpili do głosowania wybierając pozostawienie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w niezmienionym kształcie. Za tym rozwiązaniem było 11 radnych, 1 radny wyraził swoje niezadowolenie głosując przeciwko takiemu stanowisku.

- Jako rada jesteśmy za pozostaniem powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w takim kształcie, w jakim obecnie jest ten powiat. Uważam, że jeżeli dojdzie do jakiegoś kroku w stronę podziału, to wtedy powinni o tym zadecydować mieszkańcy poszczególnych gmin. To oni powinni przede wszystkim wypowiedzieć się w tej sprawie. My jako Rada Miasta Czarnków w większości jesteśmy przeciwni pomysłowi dzielenia powiatu – mówi Andrzej Tadla – przewodniczący Rady Miasta Czarnków.

- Nie rozumiemy sposobu prowadzenia dyskusji na ten temat. Najpierw było wystąpienie burmistrza Trzcianki z pismem do Prezesa Rady Ministrów, w sprawie podziału powiatu, a wcale nie rozmawiano z zainteresowanymi na ten temat. Ani nie zapytano gmin, ani mieszkańców, ani sołectw, więc to nie jest tryb działania, który jest zgodny z zasadami demokracji w naszym kraju – podsumował Franciszek Strugała, burmistrz Czarnkowa.

W sprawie pozostawienia powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w niezmienionym kształcie opowiedziały się już cztery samorządy gminne. Gmina Wieleń, gmina Drawsko, gmina Czarnków i miasto Czarnków. Kolejne samorządy również zapowiedziały dyskusję na ten temat. 

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: facebook.com/promocjaPCT

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki