Rada Młodzieży pobiegła dla Niepodległej

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 10)

 

Blisko 30 osób stanęło na starcie Biegu Niepodległości szkół ponadpodstawowych w Lubaszu w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Biegacze pokonali 5 kilometrów oddając hołd tym, którzy walczyli o naszą wolność.

REKLAMA

Bieg Niepodległości zorganizowany przez Radę Młodzieży Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, Starostwo Powiatowe w Czarnkowie oraz Edukację Lubasz w Lubaszu był również okazją do popularyzacji i upowszechniania biegania, jako najprostszej formy ruchu i rekreacji. Zgodnie z regulaminem zawodów, każda szkoła ponadpodstawowa z terenu powiatu mogła wystawić po 3 osoby w rywalizacji dziewcząt i chłopców. Na starcie zawodów stanęło 28 zawodników - 10 dziewcząt i 18 chłopców reprezentujących: licea ogólnokształcące w Trzciance, w Czarnkowie i Krzyżu Wlkp., zespoły szkół z Czarnkowa, Trzcianki i Krzyża Wlkp. oraz Szkoły im. I. J. Paderewskiego w Lubaszu.

Zawodnicy stawili się w pełnej gotowości do rywalizacji a startu biegu dokonał Ryszard Jabłonowski – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Czarnkowie. Uczestnicy zawodów podkreślali, że bieg to swego rodzaju manifest patriotyczny, wyraz pamięci i uczczenia poległych, ale także okazja do promowania aktywności.

- Nieważne, kto będzie pierwszy! Ważne, że tu jesteśmy! Biegniemy, by pokazać, że żyjemy w wolnej Polsce - tłumaczyli młodzi sprinterzy, którzy z pasją pokonali trasę.

Zwycięzcami zawodów zostali:

w kategorii dziewcząt:

I miejsce – Soboń Zuzanna - LO w Trzciance,

II miejsce – Koniuszy Martyna - LO w Trzciance,

III miejsce – Białkowska Paulina - Edukacja Lubasz,

w kategorii chłopców:

I miejsce – Maluśki Tomasz - LO w Czarnkowie,

II miejsce –Kazirodek Dawid - Edukacja Lubasz,

III miejsce – Ratajczak Mateusz - ZS w Czarnkowie.

 

Nagrody zwycięzcom wręczyli Sławomir Kryger – wicestarosta czarnkowsko-trzcianecki oraz Ryszard Jabłonowski. Po zakończonym biegu uczestnicy wraz z ich opiekunami posilili się gorącą zupą zorganizowaną przez Radę Młodzieży a fundowaną przez Wiesławę Pańkow – właścicielkę restauracji „Piwniczanka” w Trzciance. Organizacja i obsługa techniczna przedsięwzięcia możliwa była dzięki uprzejmości i zaangażowaniu nauczycieli i uczniów Szkół im. I. J. Paderewskiego w Lubaszu prowadzonych przez Edukację Lubasz. Nagrody dla zwycięzców ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Czarnkowie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy ich opiekunom za zaangażowanie. Mamy nadzieję na kontynuację tego typu przedsięwzięć.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Rada Młodzieży Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego „MOST” Red. Wioletta Szukajło – Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki