Radni Rady Miejskiej w Wieleniu wizytują bieżące inwestycje gminne

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 9)

 

W dniu 26 września br. radni przybyli do Urzędu Miejskiego w Wieleniu, gdzie rozpoczęto obrady komisji stałych Rady Miejskiej. Komisjom przewodniczył Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieleniu Mirosław Myszkowski. Radnym przedstawiono wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego dotyczącego przebudowy ulicy Nowe Miasto oraz budowy targowiska miejskiego w Wieleniu.

REKLAMA

Następnie zebrani udali się na ul. Nowe Miasto. W trakcie przejścia przekazane zostały informacje o zrealizowanym z środków funduszu osiedla Staromiejskie oraz budżetu gminy odcinku chodnika na ulicy Szkolnej w Wieleniu, a także o zamontowanej sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wieleniu. 

Przedstawiono zakres zadania związanego z przebudową ulicy Nowe Miasto. Zastępca Burmistrza Wielenia Jan Graczyk przypomniał, że zakres inwestycji na Nowym Mieście oprócz prac drogowych realizowanych z środków gminy i targowiska realizowanego z dofinansowaniem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz płyty rynku (dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020) obejmował także skablowanie napowietrznej linii energetycznej wraz z wykonaniem odcinka oświetlenia drogowego oraz przygotowaniem kanałów technologicznych pod dalszą rozbudowę oświetlenia planowaną w kolejnych latach. 

Radni zadawali pytania dotyczące zastosowanych rozwiązań materiałowych oraz planowanej organizacji ruchu. Szczegółowych wyjaśnień na temat prac drogowych udzielali kierownik budowy ul. Nowe Miasto - Marcin Ziegler oraz inspektor nadzoru inwestorskiego - Adrian Borowski. Wyjaśniano także sposób powiązania inwestycji drogowej z budowanym targowiskiem poprzez parking sąsiadujący od strony wschodniej z płytą targowiska, na którym będzie prowadzona sprzedaż bezpośrednia z samochodów. Dyskutowano także o mającej się wkrótce rozpocząć inwestycji dotyczącej dalszego zagospodarowania płyty rynku przy ul. Nowe Miasto. 

Następnie radni udali się na plac budowy targowiska, gdzie na czas wizytacji dla zachowania pełnego bezpieczeństwa wstrzymane zostały roboty budowlane. Na budowie targowiska wyjaśnień na temat zastosowanych urbanistyczno- projektowych rozwiązań udzielał projektant obiektu- arch. Bartosz Jarosz, który odniósł się także do rozwiązania funkcjonalnego zastosowanego dla ponad 1- hektarowego obszaru na Nowym Mieście wraz z zejściem do bulwarów nadnoteckich, przystankiem „Edukacja” oraz mediateką. Zastosowane rozwiązania mają zmienić architektoniczny obraz miasta oraz przyczynić się do zmian w sposobie spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Wielenia. Odniósł się także do rozwiązań przyjętych w obrębie obiektu targowiska, w tym zastosowanej nawierzchni płyty oraz zaprojektowanej wielofunkcyjności obiektu. Dyskutowano także o zastosowanych rozwiązaniach materiałowych dotyczących pokrycia dachu, obudowy ścian kontenerów oraz o przyszłym użytkowaniu obiektu. Bardzo kompetentnych odpowiedzi na pytania radnych udzielał inspektor nadzoru inwestorskiego budowy targowiska- Błażej Mróz oraz kierownik robót z ramienia wykonawcy- Sławomir Kubiś. W spotkaniu uczestniczył także właściciel firmy realizującej obiekt targowiska- Paweł Ziopaja. 

Terenowe posiedzenie komisji stałych Rady Miejskiej w Wieleniu było okazją do przekazania wielu technicznych informacji o realizowanych zadaniach, a także dało możliwość radnym do bezpośredniego zapoznania się z postępem robót na gminnych inwestycjach. 

- Posiedzenie Komisji stałych Rady Miejskiej miało na celu przede wszystkim rozwianie wątpliwości radnych zgłaszanych podczas wcześniejszych komisji oraz sesji. Inwestycje realizowane na terenie Nowego Miasta wymagają szczególnej inżynierii zarówno finansowej, jak i technicznej. Jednocześnie realizowane są 4 inwestycje, które finansowane są z różnych źródeł: budowa oświetlenia, inwestycja drogowa, budowa targowiska i rozpoczynająca się rewitalizacja pozostałej części terenu. Na pytania i wątpliwości radnych udzielono wyczerpujących odpowiedzi, z których jasno wynikało, że inwestycja realizowana jest prawidłowo i zgodnie ze sztuką budowlaną - mówi Elżbieta Rybarczyk Burmistrz Wielenia.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: wielen.pl / Hanna Forbrich Inspektor ds. współpracy ze społeczeństwem Ref. Organizacyjny, UM Wieleń / fot: H.Forbrich, B.Lewandowska, R.Wojtera

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki