Rekordowy "Szlak Bursztynowy" w Lubaszu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 47)

 

W niedzielę 26 maja odbyła się już IV, a zarazem rekordowa edycja Lubaskiego Crossu Szlakiem Bursztynowym. Doskonałe warunki bazowe oraz malownicza i trudna trasa położona wokół Jeziora Dużego zachęcają do organizowania tego typu przedsięwzięć.

REKLAMA

Pracownicy lubaskiego domu kultury przygotowali tego dnia dwa dystanse o długości 5 i 10 km. W tym roku listy startowe pękały w szwach. Po raz pierwszy udało się wykorzystać limit 200 osób. Gdyby nie ograniczenia ustalone przez organizatorów na starcie mogło znaleźć się dużo, dużo więcej zawodników. Dlatego już dziś zachęcamy do szybszych zapisów w przyszłym roku, gdyż charakter tego wydarzenia pozostanie bez zmian – będzie to miła, rodzinna impreza daleka od wielkich eventów sportowych. 

Najliczniejszą grupą biegaczy byli mieszkańcy z Gminy Lubasz – czyli główne założenia organizatorów zostały spełnione - dotrzeć do jak największej części lokalnego społeczeństwa i zachęcić ich do aktywnego spędzania czasu. Dużą reprezentacje tego dnia miały również miejscowości z: Czarnkowa, Chodzieży, Wronek, Poznania, Obornik, Rogoźna, Krzyża Wlkp., Gołańczy, Jastrowia, Szamotuł, Wielenia i wielu innych okolicznych miejscowości. 

Do Lubasza tego dnia zawitali również przedstawiciele z takich odległych miejscowości jak: Gorzów Wlkp., Barlinek, Leszno czy Wrocław. 

Rywalizacja sportowa przebiegała w trzech kategoriach: generalnej, wiekowej oraz najlepszych mieszkańców Gminy Lubasz. 

Dzięki bardzo bogatemu wsparciu sponsorów na najlepszych zawodników w tym dnu czekało ponad 100 pucharów, liczne nagrody rzeczowe oraz nagrody finansowe. Najlepsi tego dnia, to: 


Kategoria Open 5 km: 

1. Robert Gehrke – Chodzież 17:57 

2. Krzysztof Ślefarski - Chodzież 18:36

3. Michał Zielsdorf – Śmieszkowo 19:28 


1. Sara Gawlak – Kaczory 20:20 

2. Katarzyna Kołaczkowska- Szcześniak – Potasze 21:12 

3. Katarzyna Baryczkowska – Czarnków 23:59 


Najlepsi Zawodnicy z Gminy Lubasz: 

1. Szymon Szwed 20:45 

2. Michał Grupiński 21:05 

3. Daniel Kamiński 21:09 


1.Daria Waszak 26:06 

2. Klaudia Mula 31:33 

3. Aleksandra Mula 32:11 


Kategoria Open 10 km: 

1. Kamil Linka – Kaczory 35:51

2. Marcin Zagórny – Krosno Odrzańskie 35:57 

3. Jakub Juskowiak – Poznań 37:08 


1. Rozalia Gapska - Pęckowo 40:45 

2. Dorota Lutomska – Poznań 41:11 

3. Natalia Fiebig – Leszno 45:37 


Najlepsi Zawodnicy z Gminy Lubasz

1. Łukasz Jessa – 43:25 

2. Adam Derkowski – 43:58 

3. Adam Waśko - 45:53 


1. Katarzyna Macyszyn 54:56 


Na zakończenie chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy tego dnia przyczynili się do tak sprawnego przeprowadzenia imprezy. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy medyczni z Chodzieży oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubaszu, którzy zabezpieczyli trasę biegową. 

Niesamowitą i nieocenioną pracę wykonali przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu. Osobne, duże podziękowania należą się dla wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Lubaszu wraz z nauczycielem w osobie Pana Jacka Michalaka, który zmobilizowali blisko 30 uczniów odpowiedzialnych tego dnia za m.in.: punkty odżywcze, punkty z wodą, depozyt, punkt informacyjny, biuro zawodów i wiele innych rzeczy. Słowa uznania kierujemy również do Pana Wiesława – pilota, Pani Żanety - która przeprowadziła dynamiczną rozgrzewkę oraz do DJ "Szymiego" za świetną oprawę muzyczną. 

Największe słowa uznania kierujemy w stronę sponsorów dzięki którym impreza osiągnęła tak wysoką rangę: Samorząd Gminy Lubasz,  Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu,  Rada Sołecka Wsi Lubasz,  Centrum Ubezpieczeń Szymkowiak Lubasz,  Jacek Michalak – Radny Gminy Lubasz,  PLASTMET Lubasz,  Rozwojowi.com 

Partnerzy: Szkoła Podstawowa w Lubaszu,  PCT24.pl

 

Do zobaczenia w przyszłym roku!


To może Cię także zainteresować:

Źródło: lubasz.pl / Bartłomiej Turek Foto: A. Łusiewicz/ UG Lubasz

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki