Remonty w placówkach oświatowych w Gminie Wieleń

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 to najlepszy czas na podsumowanie prac remontowych wykonanych w placówkach oświatowych. Okres dwumiesięcznej przerwy wakacyjnej w siedzibie Gminnego Przedszkola w Wieleniu przy ulicy Sportowej został wykorzystany na dostosowanie budynku do wymagań technicznych stawianych przez rozporządzenie Ministra Infrastruktury, dotyczące budynków przedszkolnych.

REKLAMA

W ubiegłym roku przygotowano komplet dokumentacji technicznej, która pozwoliła zaplanować w roku bieżącym przeprowadzenie następujących prac:

- wyposażenie wszystkich pomieszczeń, w których przebywają dzieci (za wyjątkiem pomieszczeń higieniczno-sanitarnych) oraz poziomych i pionowych dróg ewakuacyjnych w autonomiczne czujki dymu,

- wyposażenie wszystkich poziomych i pionowych dróg ewakuacyjnych w awaryjne oświetlenie ewakuacyjne o natężeniu 5 lx,

- wyposażenie budynku w hydranty wewnętrzne 25 z wężem półsztywnym,

- zdjęcie na korytarzu łatwopalnej boazerii.

Wykonanie powyższych prac zaowocowało spełnieniem przez przedszkole wymagań przeciwpożarowych.

Natomiast na korytarzu i schodach prowadzących na pierwsze piętro, wysłużone płytki PCV i lastriko zostało zastąpione wykładziną antypoślizgową. Położenie wykładziny antypoślizgowej w ciągu komunikacyjnym było możliwe dzięki pozyskaniu przez Gminę Wieleń dofinansowania z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Trzciance na zadanie pn. ,,Modernizacja ciągu komunikacyjnego w Gminnym Przedszkolu w Wieleniu poprzez położenie wykładziny antypoślizgowej.” Wartość zadania wyniosła ponad 36.000 zł, przy dofinansowaniu 10.505,45 zł przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Na dostosowanie Gminnego Przedszkola w Wieleniu do wymagań przeciwpożarowych oraz modernizację ciągu komunikacyjnego wydano ponad 140.000 zł.

Wakacje w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu pozwoliły na remont korytarzy w budynku głównym placówki oraz remont jednej z izb lekcyjnych. Na prace remontowe wydano kwotę 50.000 zł. Wykonanie remontu korytarza pozwoli prawdopodobnie w roku bieżącym na montaż platformy schodowej dla osób niepełnosprawnych. Wykonanie tych prac będzie możliwe po otrzymaniu dofinansowania z PFRON.

Nowe oblicze zyskały również piwnice w budynku głównym Zespołu Szkół przy ulicy Drawskiej. Prace remontowe obejmowały zdjęcie płyt kartonowo - gipsowych, usunięcie styropianu, osuszenie ścian. Następnie zakonserwowano ściany odpowiednim środkiem, który zabezpiecza budynek przed wsiąkaniem wody, założono nowe stelaże, ocieplono ściany wełną mineralną, położono nowe płyty gipsowe, zamontowano w oknach nawiewniki w celu poprawy wentylacji oraz wymalowano wszystkie pomieszczenia w piwnicy. Koszt prac remontowych w piwnicy wyniesie ponad 44.000 zł. Ze względu na problem z odprowadzaniem wód opadowych konieczne będzie w bieżącym roku podłączenie obu budynków do kanalizacji deszczowej. Prace te zostaną wykonane do końca bieżącego roku.

Należy również wspomnieć o remoncie dachu papowego w budynku oddziałów przedszkolnych w Rosku, którego koszt wyniósł ponad 8.000 zł.

Wykonanie wszystkich prac miało na celu poprawę bezpieczeństwa oraz estetyki w budynkach, w których uczą się najmłodsi mieszkańcy gminy Wieleń.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: wielen.pl / Przemysław Grześkowiak SAO Wieleń | foto: wielen.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki