Remonty w placówkach oświatowych

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 2)

 

W okresie poprzedzającym rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Miałach przeprowadzono remont pokrycia dachowego w części, w której znajduje się pracownia informatyczna, pomieszczenie pozyskane z biblioteki na izbę lekcyjną oraz zaplecze sanitarne dla budynku B. W ramach zrealizowanych prac zerwano stare pokrycie, zlikwidowano kominki, które powodowały zacieki w pomieszczeniach. Na dachu położono styropapę, zamontowano nowe opierzanie oraz rynny. W pomieszczeniach, w których zlikwidowano kominki zostały zamontowane kratki wentylacyjne. W związku z koniecznością pozyskania izby lekcyjnej przeprowadzone zostały prace adaptacyjne pomieszczenia po byłej bibliotece. Zakres rzeczowy robót obejmował zeskrobanie starych farb, montaż trzech nowych okien, malowanie, zamontowanie 4 lamp ledowych oraz przeróbki elektryczne. Na prace remontowe w placówce wydatkowano ponad 64 tys. złotych.

REKLAMA

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do Gminnego Przedszkola w Wieleniu zamontowane zostało nowe ogrodzenie budynku. Ogrodzenie terenu pozwoliło na rozpoczęcie prac związanych z zagospodarowaniem terenu placu zabaw. W ramach zrealizowanego zadania zlikwidowano nieczynne szambo, nawieziono ziemię, posadzono nowe drzewa oraz posiano trawę. wsparł Koszt prac związanych z zagospodarowaniem terenu przedszkola wyniósł ponad 38 tys. złotych. W tym miejscu należy wspomnieć, iż Rada Rodziców Gminnego Przedszkola w Wieleniu zakupiła wiatę, która zostanie zamontowana w późniejszym terminie.

W Szkole Podstawowej w Dzierżążnie Wielkim w okresie wakacji pozyskano kolejne pomieszczenie na potrzeby edukacyjne dzieci uczęszczających do tej placówki. Zakres prac obejmował postawienie ściany działowej, montaż drzwi oraz prace malarskie. Na ten cel przeznaczono kwotę ponad 4 tys. złotych.

W bieżącym roku w Szkole Podstawowej w Gulczu zakończone zostały prace związane z adaptacją pomieszczeń po byłych mieszkaniach na cele oświatowe. Zakres przeprowadzonych prac pozwolił na pozyskanie pomieszczeń na potrzeby gabinetów pomocy psychologiczno-pedagogicznej, pokoju nauczycielskiego, pomieszczenia socjalnego dla pracowników oraz toalety dla uczniów. Na powyższe prace adaptacyjne wyasygnowano 65 tys. złotych.

Łącznie na remonty w placówkach oświatowych wydatkowano ze środków własnych Gminy Wieleń ponad 171 tys. złotych.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Przemysław Grześkowiak SAO Wieleń

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki