Rozpoczęcie robót na zadaniu pn. „Przebudowa ulicy Bęglewskiej w Wieleniu”

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 1)

 

W marcu br. rozpoczęto roboty budowlane związane z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa ulicy Bęglewskiej w Wieleniu”. Umowa z wykonawcą robót wybranym w trybie przetargu nieograniczonego została podpisana jesienią 2020r. Prace realizowane są na podstawie dokumentacji projektowo- kosztorysowej opracowanej w latach poprzednich.

REKLAMA

W pierwszym etapie prac wykonano włączenie ulicy Bęglewskiej do drogi wojewódzkiej nr 135. Obecnie wykonywane są prace związane z korytowaniem gruntu pod warstwy nawierzchni oraz ustawianie krawężników. Cały odcinek, z uwagi na małą szerokość pasa drogowego wykonany zostanie jako ciąg pieszo- jezdny o nawierzchni z kostki betonowej polbruk. Projektowana szerokość jezdni to 4,5 m, natomiast z uwagi na wąski pas drogowy, część do ruchu pieszych będzie miejscami zawężona do szer. 1,35 m. W miejscach gdzie szerokość pasa drogowego jest większa poza częścią utwardzoną wykonane zostanie zagospodarowanie zieleni. Woda opadowa z wykonanej nawierzchni odprowadzana będzie poprzez wpusty uliczne do sieci kanalizacji deszczowej. Łącznie wykonany zostanie odcinek drogowy o długości ok. 450 mb. Koszt realizacji zadania to ok. 550 tys. zł.

Zadanie jest finansowane ze środków pozyskanych przez Gminę Wieleń w ramach Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych. Umowny termin zakończenia prac to 30.06.2021r.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Radosław Janecki Urząd Miejski w Wieleniu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki