Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Gminie Lubasz

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 7)

 

W dniu 2 września 2019 roku w naszych szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek, rok szkolny 2019/2020 już się rozpoczął. Jest to pierwszy rok, w którym w naszych strukturach oświatowych nie ma już gimnazjum ani też oddziałów gimnazjalnych. Dzisiejsza oświata w Gminie Lubasz to przedszkole i szkoła podstawowa o strukturze klas I-VIII.

REKLAMA

W Publicznej Szkole Podstawowej im. ppłk. Zdzisława Orłowskiego w Lubaszu w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczęło naukę 515 uczniów w 22 oddziałach. 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Miłkowie to 125 uczniów i 8 oddziałów klasowych. 

Do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Jędrzejewie uczęszczać będzie 44 uczniów w 3 oddziałach klasowych, natomiast do Publicznej Szkoły podstawowej w Kruczu 23 uczniów do 3 oddziałów klasowych. 

Dla przedszkolaków 2 września to również dzień rozpoczęcia zajęć w przedszkolu. Do 14 oddziałów będzie uczęszczać 317 dzieci. Siedem oddziałów w Lubaszu, ponadto siedem oddziałów na terenie gminy zlokalizowanych w miejscowościach Miłkowo, Prusinowo, Stajkowo, Jędrzejewo, Kamionka, Krucz i Dębe. 

W okresie wakacji letnich wzorem lat ubiegłych w budynkach oświatowych zostały przeprowadzone niezbędne prace remontowo - malarskie. Ponadto w Publicznej Szkole Podstawowej w Jędrzejewie i Kruczu, korzystając z programu „Posiłek w szkole i w domu” zaadaptowano klasy lekcyjne na pomieszczenia do spożywania przez dzieci posiłków oraz zakupiono niezbędne do tego celu wyposażenie. Ponadto w PSP Jędrzejewie przeprowadzono gruntowny remont klasy nr 1 oraz wyremontowano komin CO. 

Dyrektorzy szkół i przedszkola, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni dołożyli wszelkich starań aby nasze pociechy rozpoczynając rok szkolny 2019/2020 czuli się w placówkach bezpieczne i mieli zapewnione odpowiednie warunki do nauki i opieki. 

W uroczystościach rozpoczęcia roku uczestniczyli przedstawiciele samorządu Gminy, którzy przekazali uczniom życzenia wspaniałego, bezpiecznego roku przepełnionego wieloma sukcesami. Natomiast nauczycielom i wszystkim osobą związanym z edukacją niewyczerpanych pokładów energii.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: lubasz.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki