Rusz się Człowieku!

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

W ostatnią sobotę września odbyła się kolejna edycja imprezy rekreacyjno – sportowej „Rusz się człowieku!”. Jest to cykliczne wydarzenie, które od kilku lat integruje aktywnych mieszkańców Krzyża i okolic. Tym razem impreza została zorganizowana przy współpracy M-GOK i Nadleśnictwa Krzyż. Przy rejestracji na terenie siedziby Nadleśnictwa Krzyż, każdy uczestnik rajdu otrzymał ekologiczną torbę na zakupy i bon żywnościowy.

REKLAMA

W ten ciepły i słoneczny dzień rekordowa liczba 113 uczestników ruszyła na szlak do leśnictwa Rzeczyn, gdzie czekał na nich poczęstunek przy ognisku. Grupa rowerzystów pod kierunkiem Sandisa Rositza oraz pracownika Nadleśnictwa Krzyż, leśniczego Krzysztofa Lali, szybko pokonała trasę leśnymi ścieżkami, aby dotrzeć na miejsce i wziąć udział w quizie z nagrodami. Piękne plecaki ufundowane przez Thule Group z Huty Szklanej oraz termosy i gadżety od Nadleśnictwa Krzyż znalazły swoich właścicieli. Na najmłodszych uczestników rajdu też czekały niespodzianki ! Oprócz pluszowego liska, który trafił do każdego małego rowerzysty, dzieci ucieszyły deskorolka od Ewy Koźlarek i hulajnoga od Sandisa Rositza. Resztę upominków ufundowali Elżbieta Kubiś oraz firma Motokar, za co serdecznie dziękujemy. Dla szukających mocniejszych wrażeń odbyły się warsztaty SYSTEMY prowadzone przez Wielkopolską Akademię Sztuk Walki. Panowie pokazali sztukę samoobrony i reagowania w kryzysowych sytuacjach, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Oprócz aktywności dzieci mogły pomalować sobie buźki w zwierzęce motywy. Impreza miała również aspekt edukacyjny. Na terenie leśnictwa znajduje się ścieżka przyrodniczo – edukacyjna, która uczy najmłodszych rozpoznawać różne gatunki drzew i krzewów. Uczestnicy mogli również cieszyć się urokami tego pięknego miejsca odpoczywając na leżakach, w cieniu drzew, wśród których, dwa dęby szypułkowe są pomnikami przyrody. 

Wielkie podziękowania należą się pracownikom Nadleśnictwa Krzyż z Pauliną Pankowską – Niezborałą na czele, zaangażowanym w tę imprezę. Wielkie wsparcie okazało również Polskie Towarzystwo Leśne oddz. Nadnotecki, wspierając finansowo inicjatywę propagowania aktywnego stylu życia. 

Cieszymy się, że impreza z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem i liczymy na dalszą współpracę. Do zobaczenia w maju!


To może Cię także zainteresować:

Źródło: krzyz.pl / MGOK

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki