Ruszył handel na nowym targowisku w Wieleniu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

W dniu 16 maja 2020 r. po raz pierwszy od zakończenia budowy obiekt targowiska miejskiego w Wieleniu został udostępniony dla handlujących wszystkimi towarami. Z uwagi na sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym podczas wcześniejszych sobót targowych handlować można było wyłącznie artykułami rolno-spożywczymi,podstawowymi artykułami bytowymi oraz sezonowymi związanymi z uprawami zielonymi. Handel i obsługa klientów odbywały się zgodnie z obostrzeniami spowodowanymi panującą obecnie sytuacją związaną z epidemią SARS- CoV-2. Dotyczyło to nie tylko stosowania udostępnionych na obiekcie środków dezynfekujących ale również większej odległości między poszczególnymi stanowiskami pod wiatą targową. Udostępnione zostało także zaplecze socjalno-sanitarne obiektu.

REKLAMA

Zmianie uległy zasady związane z ruchem samochodowym wokół targowiska, w tym umożliwienie korzystania z miejsc parkingowych wzdłuż wybudowanego w roku 2019 odcinka ulicy Nowe Miasto. Kilku sprzedawców skorzystało także z miejsc wyznaczonych do handlowania z samochodów. Docelowo, przy założeniu zniesienia ograniczeń związanych ze stanem epidemiologicznym, obiekt wiaty targowej pomieści zdecydowanie więcej stoisk niż funkcjonowało podczas minionej soboty. Dodatkowo uruchomiono, do czasu zakończenia prac budowlanych związanych z przebudową płyty rynku- moduł „Nowe Miasto NA NOWO” - realizowanych w ramach projektu rewitalizacyjnego, umożliwiono lokalizowanie stoisk handlowych także na placu za remizą OSP w Wieleniu.

Obiekt targowiska zrealizowano w ramach projektu pn. „Promocja lokalnych produktów- przebudowa targowiska miejskiego w Wieleniu” dofinansowanego w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury” na operacje typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020. Cel projektu to stworzenie i zapewnienie nowoczesnego miejsca do handlu, rozwoju przedsiębiorczości oraz poprawę jakości sprzedaży bezpośredniej.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Informacja: Radosław Janecki Kierownik Referatu Techniczno- Inwestycyjnego UM Wieleń

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki