Ruszyły prace związane z przebudową odcinka ulicy Storczykowej i Fiołkowej w Wieleniu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 2)

 

W wyniku naboru wniosków o przyznanie pomocy w ramach „Funduszu Dróg Samorządowych” ogłoszonego w marcu 2019 r. Gmina Wieleń pozyskała dofinansowanie na realizację zadania związanego w przebudową odcinka ulicy Storczykowej i Fiołkowej w Wieleniu. Jeszcze w roku 2019 przeprowadzono postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy robót oraz przekazano plac budowy. Obecnie, po wytyczeniu obiektu w terenie, trwają prace ziemne związane z wykonaniem koryta pod przyszłe nawierzchnie dróg i chodników. Realizowane są również prace instalacyjne związane z przykanalikami do sieci kanalizacji deszczowej.

REKLAMA

W ramach zadania przewidziane jest wykonanie nawierzchni jezdni i chodników na odcinku ulicy Storczykowej i Fiołkowej oraz przykanalików odprowadzających wody opadowe do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej. Nawierzchnie dróg i chodników wykonane zostaną z kostki betonowej polbruk. Droga zostanie włączona w pas drogi wojewódzkiej nr 135- ul. Potrzebowicka. Przy drodze wojewódzkiej wybudowana zostanie zatoka autobusowa oraz zamontowana będzie nowa wiata przystankowa. Wybudowana zostanie także droga technologiczna do przepompowni ścieków zlokalizowanej przy ulicy Potrzebowickiej. W obrębie prowadzonych prac przeprowadzone zostanie zagospodarowanie zieleni. Oświetlenie ww. odcinka drogi zostało przygotowane w ramach wcześniej realizowanych zadań gminy. Dalsze odcinki oświetlenia osiedla Zatorze realizowane będą w latach 2020- 2021 w ramach odrębnego zadania inwestycyjnego.

Koszt realizacji robót po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym to 859.492,51zł, przy czym 345.259,00 zł stanowi dofinansowanie w ramach „Funduszu Dróg Samorządowych”. Umowny termin zakończenia prac to 30 sierpnia 2020 r.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Referat T-I, Urząd Miejski w Wieleniu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki