SEMPER PARATUS LEGAL HOUSE LLP

07.02.2020

Spółka LTD to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Ta nazwa przypisana jest firmom działającym w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i wielu krajach Wspólnoty Brytyjskiej. Przepisy dotyczące oznaczeń różnią się w poszczególnych państwach, ale w Anglii odnosi się do prywatnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Zobacz, jak założyć firmę w Anglii.

REKLAMA

Jak złożyć wniosek rejestracji firmy?

Jeśli zdecydowałeś się na założenie spółki LTD, musisz złożyć wniosek do Companies House, czyli rejestratora spółek. Możesz go złożyć bezpośrednio- drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej Companies House lub ręcznie wypełniając formularz IN01.

Alternatywnie możesz skorzystać z pomocy profesjonalnej kancelarii SEMPERPARATUS. Pomoże Ci na każdym etapie zakładania spółki LTD. Specjalizuje się w rejestracji spółek LLP i LTD. Profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i rozwieją wątpliwości. Niezależnie od tego, jak złożysz wniosek, musisz w nim podać te same informacje.


Zakładanie spółki LTD: krok po kroku

Wymyśl nazwę firmy. Pamiętaj, że musi być unikalna. Nie może też zawierać żadnych “wrażliwych” słów lub fraz. Warto poświęcić trochę czasu na wybranie odpowiedniej nazwy. Powinna pasować do Twojej działalności.

Podaj adres firmy, na który będzie wysyłana oficjalna korespondencja. Jeśli zastanawiasz się, jak założyć firmę w Anglii lub Walii, adres musi znajdować się w jednym z tych krajów. To samo dotyczy spółek z siedzibą w Walii, Szkocji lub Irlandii Północnej - adres siedziby musi znajdować się na odpowiednim terytorium. Jeśli planujesz założenie spółki LTD, zobacz, na co jeszcze musisz zwrócić uwagę:

  • Powołanie zarządu: musisz mieć co najmniej jednego dyrektora. Możesz też powołać sekretarza spółki, ale nie jest to obowiązkowe.
  • Struktura udziałów. Zdecyduj o podziale udziałów w nowej firmie. Czy sam będziesz właścicielem wszystkich akcji, a może podzielisz je z małżonkiem lub innymi osobami?
  • Wybór akcjonariuszy.
  • Zgłoszenie do rejestru PSC.
  • Przygotowanie statutu i innych dokumentów.
  • Standardowy kod klasyfikacji przemysłowej (SIC). Każda branża ma unikalny kod SIC identyfikujący działania firmy. Możesz dodać do 4 kodów, by opisać swoją działalność.

Jeśli masz jakieś wątpliwości jak założyć firmę w Anglii, skorzystaj z pomocy profesjonalnej kancelarii.


Dlaczego warto założyć spółkę LTD?

Jedną z podstawowych zalet jest ochrona podatkowa. Oddziela finanse osobistych od firmowych. Ochrona podatkowa zapewnia więc większe poczucie bezpieczeństwa. To szczególnie ważne dla początkujących przedsiębiorców oraz osób, którzy nie chcą ryzykować całym majątkiem. Ograniczona odpowiedzialność ma kluczowe znaczenie, jeśli planujesz świadczyć usługi o wysokiej wartości lub takie, które mogą prowadzić do roszczeń.

Jednak spółkę LTD warto założyć nie tylko ze względu na ochronę podatkową. Prowadząc działalność, stajesz się bardziej wiarygodny u klientów i partnerów biznesowych. Bardziej profesjonalny wizerunek w połączeniu z korzyściami płynącymi z przejrzystości korporacyjnej może pomóc w przyciągnięciu nowych inwestorów, umocnieniu pozycji na rynku i zwiększeniu szans na wsparcie finansowe.

 
Źródło: materiał partnera

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki