Seryjny włamywacz trafił do więzienia

Do zakładu karnego trafił 44-latek podejrzany o liczne kradzieże z włamaniem i usiłowanie włamań na terenie Czarnkowa. Policjanci przedstawili mężczyźnie dziewięć zarzutów zagrożonych karą do 10 lat pozbawienia wolności. Ponieważ włamywacz działał w warunkach recydywy, grozi mu do 15 lat więzienia.

REKLAMA

Ostatnio 44-latek został zatrzymany przez czarnkowskich kryminalnych w sierpniu br. Wówczas usłyszał cztery zarzuty za kradzieże z włamaniem i usiłowanie włamań do budynków na terenie ogródków piwnych. Jednak lekceważący prawo włamywacz wkrótce po zwolnieniu, powrócił do przestępczego procederu, a także do policyjnego aresztu. 

Na początku września br. funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenia o kradzieżach z włamaniem, gdzie trop doprowadził ich do tego samego sprawcy. Z policyjnych ustaleń wynikało, że w nocy z 26 na 27 sierpnia br. 44-latek włamał się do warsztatu wulkanizacyjnego na terenie Czarnkowa i ukradł pieniądze oraz rower. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na 800 złotych. Z kolei 1 września br. usiłował włamać się do tej samej wulkanizacji lecz bezskutecznie. Wówczas mężczyzna został zatrzymany. 

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że 44-latek ma na swoim koncie nieudane włamanie do przyczepy gastronomicznej oraz dwie kradzieże z włamaniem na ogródkach działkowych, podczas których ukradł sprzęt wędkarski, grill oraz rury stalowe. Pokrzywdzeni wycenili straty na około 2.500 złotych. 

Śledczy po raz kolejny zajęli się 44-latkiem i zgromadzeniem kolejnych dowodów w prowadzonych sprawach. Funkcjonariusze ustali, że włamywacz ma do odbycia karę 8 miesięcy pozbawienie wolności za wcześniejsze przestępstwa. Dlatego zaraz po zatrzymaniu i przedstawieniu zarzutów trafił on do zakładu karnego. Zapewne w tym czasie zakończą się aktualne postępowania i włamywacz jeszcze przez długi czas pozostanie w więzieniu.To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkow.policja.gov.pl / Karolina Górzna-Kustra| foto: czarnkow.policja.gov.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki