Sesja absolutoryjna Rady Gminy Lubasz

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 30)

 

25 czerwca br. odbyła się Sesja absolutoryjna Rady Gminy Lubasz. Absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków kontroli rady gminy nad działalnością wójta/ burmistrza. Po zakończeniu roku budżetowego, rada gminy ocenia pracę organu wykonawczego - wójta/burmistrza - w zakresie działalności finansowej gminy.

REKLAMA

Mimo niedogodności związanych z pandemią Rada Gminy w Lubaszu przy zachowaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa podczas sesji 25 czerwca br. udzieliła wójtowi gminy Lubasz absolutorium z wykonania budżetu Gminy Lubasz za 2019 rok. Udzielenie absolutorium poprzedziło przedstawienie przez wójta Raportu o stanie gminy Lubasz za 2019 rok, wynikiem czego było jednogłośne przyjęcie uchwały w sprawie udzielania wotum zaufania wójtowi gminy. 

Pozytywną opinię w sprawie udzielenia absolutorium wydała wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa w Pile w związku ze złożonym wnioskiem przez Komisję Rewizyjną Rady Gminy Lubasz. Wcześniej, RIO Piła również pozytywnie zaopiniowało przedstawione przez wójta gminy Sprawozdanie z wykonania budżetu gminy Lubasz za 2019 rok. Obecni na sesji radni jednogłośnie zaopiniowali przedstawiony projekt uchwały. 

Udzielone przez radnych absolutorium jest wyrazem akceptacji pracy wójta gminy Lubasz w 2019 roku.

Ponadto podczas sesji sprawozdanie z działalności złożył również przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy Lubasz. 

W części dotyczącej uchwał radni przyjęli nowe wzory wzoru deklaracji o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wyrazili zgodę na zawarcie kolejnych umów dzierżawy na grunty rolne stanowiące własność Gminy Lubasz do 3 lat z dotychczasowymi dzierżawcami, przystąpili o sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Lubasz. Ponadto przyjęto uchwały w sprawie zaliczenia dróg w Prusinowie i Lubaszu do kategorii dróg gminnych, przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Gminie Lubasz na rok 2020, udzielenia pożyczki, zmian w uchwale budżetowej na 2020 rok, zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2040.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: lubasz.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki