Słowo daję! – zabawy literackie dla dzieci

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 24)

 

11 września w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance odbyły się wyjątkowe zabawy literackie, zrealizowane w ramach projektu „Słowo daję! Festiwal Poezji Wielkopolskiej”.

REKLAMA

Zaproszenie do twórczej zabawy przyjęli uczniowie kas 2b i 2c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzciance. Zajęcia rozpoczęły się wspólnym czytaniem wierszy i rymowanek, które stały się wyzwaniem i prawdziwą gimnastyką dla języka. W czasie trwania warsztatów dzieci uczestniczyły w wielu grach literackich popularyzujących poezję oraz zachęcających do kreatywnej zabawy słowem. Ważnym punktem programu była literacka gra terenowa, podczas której drugoklasiści wykazali się nie tylko znajomością literatury, ale także zacięciem detektywistycznym i talentem do rozwiązywania łamigłówek. Zwieńczeniem przedpołudniowego spotkania w bibliotece było odnalezienie skarbu i wręczenie pamiątkowych dyplomów.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: kontakt@ddwlkp.pl / JSz | foto: kontakt@ddwlkp.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki