Ślubowanie nowo przyjętych strażaków

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 5)

 

"Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego 

i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia…"

REKLAMA

5 lipca 2019 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie miało miejsce szczególne wydarzenie. Dwaj nowo przyjęci strażacy złożyli ślubowanie przed przystąpieniem do pełnienia służby w tutejszej Komendzie wypowiadając między innymi słowa cytowane wyżej. 

Ślubowanie od str. Artura Matuszczaka oraz str. Marka Mendyka przyjął Komendant Powiatowy PSP w Czarnkowie bryg. Maciej Kubacki w obecności swojego zastępcy oraz Dowódców Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych w Czarnkowie i Trzciance. Ślubowanie to bardzo uroczysty moment w życiu zawodowym młodego strażaka, stanowi symbol pełnego włączenia do służby w Państwowej Straży Pożarnej, określa zobowiązania oraz wzmacnia świadomość tożsamości zawodowej. 

Nowych strażaków czeka teraz 3-letnia służba przygotowawcza na stanowisku stażysty w trakcie której muszą ukończyć kurs podoficerski oraz zaliczyć praktyki zawodowe.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: straz.czarnkow.psp.wlkp.pl / Opracował: asp. Artur Kłos Zdjęcia: sekc. Sławomir Łukaszewski

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki