Śmieci same nie przychodzą do lasu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 6)

 

Szanowni Państwo! Teren wokół Jeziora Lubaskiego, ścieżka spacerowo -edukacyjna to miejsce bardzo atrakcyjne dla mieszkańców, wczasowiczów i wielu osób, które w formie rekreacji odwiedzają to miejsce, również z Czarnkowa, Wronek i innych miejscowości. Pamiętajmy, że estetyka tej przestrzeni pracuje na ogólną opinie o Gminie Lubasz i jej mieszkańcach. Śmieci same nie przychodzą do lasu, a pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury kilka razy w miesiącu, a przy współpracy z GZK Lubasz, Kołem PZW Lubasz oraz dziećmi i młodzieżą z placówek oświatowych uprzątają tereny leśne przy jeziorze w kilku akcjach.

REKLAMA

Nadal jednak przez niezrozumiałe zachowania w tak pięknej przestrzeni pojawiają się ŚMIECI! Bardzo prosimy, aby odwiedzając tereny wokół jeziora pamiętali, że tylko wspólnie i odpowiedzialnie możemy dbać o to piękne miejsce. Zwłaszcza, że najbliższa przyszłość wprowadzi pewne wizualne zmiany, aby spełniać oczekiwania mieszkańców. 

Powstał już budynek dzięki współpracy Samorządu Gminy Lubasz, Polskiego Związku Wędkarskiego i Gminnego Ośrodka Kultury, którego wykończenie w połączeniu z planowaną inwestycją "Wiaty dla społeczności lokalnej" pozwoli na fajne spędzanie czasu i integrację. 

Na swoim miejsce na czas sezonu wiosna - lato zawędrował już aerator, który od kilku lat pozwala skutecznie rekultywować lubaski akwen. 

W kwestii porządku prosimy też, zwłaszcza młodzież aby korzystała z koszy na śmieci przy parkingu oraz na terenie ośrodka i Amfiteatru. 

Wszystkim odwiedzającym rekreacyjny teren przy jeziorze życzymy wspaniałych wrażeń, a nad jezioro zapraszamy po zakończeniu trudnej sytuacji w kraju i na świecie.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Dyrekcja i Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki