Śmieszkowo laureatem konkursu

11 listopada w Krajence odbyła się uroczysta Gala podsumowująca aktywne sołectwa subregionu północnej wielkopolski w ramach IX edycji konkursu „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw”, zorganizowana przez Urząd Marszałkowski województwa Wielkopolskiego. Śmieszkowska Grupa Odnowy Wsi pod przewodnictwem Krzysztofa Chyży we współpracy z pracownikiem Urzędu Gminy Panią Eweliną Ewald przygotował projekt pn. „Poprawa użyteczności Sali Wiejskiej i jej zaplecza kuchennego w Śmieszkowie”. Głównym celem projektu było pozyskanie dofinansowania na zakup dwóch klimatyzatorów do kuchni na Sali Wiejskiej. Dzięki tej inwestycji znacznie poprawi się jakość pracy w kuchni podczas różnego rodzaju przedsięwzięć na rzecz społeczności sołectwa Śmieszkowo.

REKLAMA

Na uroczyste wręczenie nagród udał się Wójt Gminy Czarnków Bolesław Chwarścianek wraz z liderem Śmieszkowskiej Grupy Odnowy Wsi Krzysztofem Chyży. Nagrodą w konkursie były środki finansowe w kwocie 7000 zł. Należy jednak podkreślić iż cały projekt inwestycyjny wynosi 13935,90 zł. Pozostała część jest wkładem własnym Gminy w kwocie 4400 zł oraz sołectwa Śmieszkowo ze środków funduszu sołeckiego w kwocie 2535,90.

Jak dodaje Krzysztof Chyży - dzisiejsza nagroda nie byłaby możliwa gdyby nie zaangażowanie śp. Henryka Kalkowskiego poprzedniego lidera Śmieszkowskiej Grupy Odnowy Wsi. To właśnie Pan Henryk zapoczątkował funkcjonowanie tej grupy i nadał jej od samego początku jeden cel. A był nim ROZWÓJ Śmieszkowa!

Śmieszkowska Grupa Odnowy Wsi została również laureatem konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska" i otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 4000 zł. Przyznane środki zostaną przekazane na konto Gminy na potrzeby Wsi Śmieszkowo.

Całe przedsięwzięcie zostanie zrealizowane do końca roku 2021.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Gmina Czarnków

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki