Śmigające lotki w Czarnkowie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 7)

 

Sobotnie popołudnie to kolejny cykl sportowych zmagań zaproponowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, tym razem zwrócono uwagę na bardzo niepozorny sport jakim jest Badminton. Większość gra w niego rekreacyjnie, w ramach zabawy z przyjaciółmi, czy rodziną. Okazuje się jednak, że zalety, jakie niesie gra w badmintona są nieprzecenione.

REKLAMA

Propozycję rywalizacji na otwartej przestrzeni i słonecznej aurze skierowano do uczniów szkół podstawowych i 3 klas gimnazjum w „VI Turnieju Badmintona Miasta Czarnków”, bezpośrednie mecze rozegrano na obiekcie ORLIK pod okiem animatorów. Rywalizacja rozgrywana była w dwóch kategoriach szkoły podstawowe klasy IV – VI oraz klasy VII ,VIII i III gimnazjum z osobną klasyfikacją dla chłopców i dziewcząt. Z uwagi na spore zainteresowanie grą wśród dzieci (36 osób), chłopcy podzieleni zostali na cztery grupy w skład których wchodziły trzy osoby, gdzie i grając systemem „każdy z każdym” przechodzili do półfinałów i finału. Natomiast dziewczęta w pierwszej fazie grały systemem pucharowym a następnie w dwóch grupach trzy osobowych, gdzie walczyły o miejsce w finale. 

Mimo żaru lejącego się z nieba mecze rozgrywane były dynamicznie, uczestnicy cały czas byli czujni, dodatkowym atutem który im towarzyszył była spostrzegawczość oraz baczne śledzenie toru śmigającej lotki i piekielnie dobra prędkość reakcji. Przyjemność gry i ekscytujący element rywalizacji sprawiły, iż na podium zasłużone miejsca zdobyli: 


w kategorii szkół podstawowych klasy IV – VI 

chłopcy: 

1) Sinioradzki Marcin 

2) Wiza Tymoteusz 

3) Grot Łukasz; 

dziewczęta 

1)Pilawska Julia 

2) Michalska Gaja

3) Pilawska Wiktoria. 


w kategorii klasy VII-VIII i III gimnazjum 

chłopcy: 

1) Stawny Norbert 

2) Sinioradzki Paweł 

3) Gorajski Paweł; 

dziewczęta 

1) Benkowska Oliwia 

2) Łuczak Joanna 

3) Michalska Martyna. 


Nagrody (dyplom, medal i karnet wstępu na basen) wręczyli Jerzy Kucharski i Michał Maćkowiak animatorzy Orlika.To może Cię także zainteresować:

Źródło: OSiR Czarnków

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki