Spalarni nie będzie!

14.11.2017
#spalarnia #protest

Kilka dni temu, odbyło się wspólne posiedzenie komisji Rady Miejskiej w Drezdenku, której najważniejszym punktem była analiza uwag złożonych do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego działki nr 167 w miejscowości Stare Bielice. W tym samym czasie przed siedzibą gminy Drezdenko mieszkańcy z całego regionu protestowali przeciwko budowie Zakładu Termicznego Odpadów Przemysłowych i Niebezpiecznych.

REKLAMA

Po dyskusji związanej z rozwiązaniami technologicznymi spalarni śmieci, której głównym punktem było omówienie chłodzenia reaktorów, inwestor zapowiedział spalanie 500 ton śmieci dziennie, więc potrzebuje wykorzystać rocznie blisko pół miliona metrów sześciennych wody, czyli dokładnie tyle ile zużywają razem wszyscy mieszkańcy gminy Drezdenko w ciągu roku. Radni mieli zdecydować czy wyrażają zgodę na pobieranie jej do tego procesu z Noteci, ale samorządowcy nie kryli, że podgrzana woda, która wróci do rzeki sprawi, że środowisko naturalne Noteci będzie mocno zagrożone. Uchwalenie planu nastąpiło na co najmniej kilka miesięcy, gdyż na wspólne komisje wpłynęło ponad 6000 pism z wnioskiem o odrzucenie planu zagospodarowania przestrzennego dla działki nr 167 w Starych Bielicach.

Na komisji radni zwołali więc nadzwyczajną sesję Rady Miasta Drezdenka, na której jednogłośne przyjęli uchwałę w sprawie uchylenia projektu uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowości Stare Bielice. Oznacza to, że w Starych Bielicach nie powstanie Zakład Termicznego Przetwarzania Odpadów Przemysłowych i Niebezpiecznych.

Niebezpieczeństwo związane z największą w Europie budową spalarnią odpadów zostało zażegnane.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Starostwo Powiatowe w Czarnkowie Źródło: idrezdenko.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki