Spotkanie Mikołajkowe w Połajewie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 15)

 

W piątek - 3 grudnia 2021r. w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Połajewie, zgodnie z ostatnimi zarządzeniami epidemiologicznymi, odbyło się spotkanie Mikołajkowe Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych.

REKLAMA

Prezes Stowarzyszenia Teresa Plesiak serdecznie przywitała wszystkich przybyłych. Zaproszenie przyjęła Pani Małgorzata Hejdysz – dyrektor GOK, Maria Klewenhagen – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz sympatycy Stowarzyszenia - Pani Kinga Disterheft, której dziękujemy za wsparcie finansowe, Teresa Surma i Magdalena Szczypior. Miło było gościć przedstawicieli Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Jesteśmy Razem” z Wronek. Pani Sylwia - robiła zdjęcia, Pan Piotr Golas – wystąpił w roli wesołego Mikołaja.

Niewątpliwą atrakcją był kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „Empatia”w Gębicach. Panie Magdalena Cyrulik oraz Ewa Horoszkiewicz z Przedszkola „Baśniowa Kraina” Oddział w Młynkowie, poprowadziły zabawy integracyjne dla dzieci. Między innymi było lukrowanie pierniczków – upieczonych przez Elżbietę Grabicką, malowanie okazjonalnych kolorowanek o różnym stopniu trudności. Był przeprowadzony quiz o św. Mikołaju. Uczestnicy spotkania kleili łańcuch choinkowy. Za każdą pracę pokazaną Mikołajowi otrzymywali nagrodę w postaci słodyczy – dzieci chętnie brały udział i świetnie się przy tym bawiły.

Słodycze pochodziły z „Mikołajkowej Zbiórki Słodyczy” przeprowadzonej między innymi w „Groszku” w Połajewie. Tą drogą składamy podziękowanie Panu Tomaszowi Wojdanowiczowi, wolontariuszkom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego pod opieką Emilii Wolskiej – Surmeli przy Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Połajewie, oraz Klientom sklepu „Groszek” – którzy w dniach 26 i 27 listopada 2021r. zakupili i złożyli w kartonach słodkości dla podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych w Połajewie.

W dalszej kolejności Mikołaj w asyście pani Magdy i Ewy rozdawał upominki świąteczne. Natalia Jakubik i Weronika Stolarczyk zaśpiewały kilka kolęd.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, przy kawie i ciastach upieczonych przez mamy. Teresa Plesiak skierowała podziękowania dla Pani Marii Bauer za jabłka i orzechy do paczek świątecznych. Dziękowała wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji imprezy; Zarządowi Stowarzyszenia, Pani Hannie Eksner, Kamili Ciesiółce, Jarkowi Sellowi, Darkowi Garsteckiemu również za użyczenie i obsługę nagłośnienia, Maciejowi Plesiakowi za dokumentację fotograficzną.

Na zakończenie Teresa Plesiak złożyła serdeczne życzenia przede wszystkim zdrowia, żeby dobrze wykorzystać Adwentowy czas oczekiwania Bożego Narodzenia, Wesołych świąt oraz samych radosnych chwil na każdy dzień Nowego Roku.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: T.P.

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki