Spotkanie promujące wiedzę o autyzmie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Niesamowite wystąpienia, prace plastyczne, czy przegląd ofert edukacyjno-terapeutycznych. W Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance odbyło się spotkanie promujące wiedzę o autyzmie, zorganizowane w związku ze Światowym Dniem Autyzmu. Wydarzenie było okazją do stworzenia wystawy "W niebieskim świecie błękitnych ludzi". Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Trzciance na spotkanie przyciągnęła mnóstwo specjalistów, terapeutów oraz nauczycieli.

REKLAMA

- Spotkanie miało ciekawy charakter, były prezentacje, objaśnienia spektrum autyzmu oraz filmy. Osoby obecne na tym wydarzeniu na pewno dowiedziały się czegoś interesującego. Prowadzący pomogli z pewnością nie tylko mi zrozumieć niektóre zachowania osób z autyzmem. Każda prelekcja podczas spotkania to cenna lekcja, którą polecałbym przeżyć każdemu – mówił Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki. – Na spotkaniu miałem okazję przyjrzeć się pięknej wystawie, stworzoną z prac osób z autyzmem, byłem pod wielkim wrażeniem tych dzieł – dodał.

Spotkanie rozpoczęła Elżbieta Wasyłyk otwierając wystawę z pracami plastycznymi stworzonymi przez dzieci z autyzmem. Ekspozycję „W niebieskim świecie błękitnych ludzi” wykonało czterech uczniów: Klara Dymek, Daria Lasek, Agata Kowalewska oraz Krzysztof Łech. Wykład na temat „Niedyrektywne metody terapii dla dzieci z autyzmem” przeprowadził Kamil Lodziński. Podczas spotkania odbył się również przegląd ofert edukacyjno-terapeutycznych szkół. Nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach oraz Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance przedstawili możliwości swoich szkół podkreślając w nich indywidualizację oraz mało liczne klasy.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Trzciance we współpracy z wydziałem promocji, ochrony zdrowia i spraw społecznych Starostwa Powiatowego w Czarnkowie. Zadanie to zostało wpisane w harmonogram realizacji „Programu Promocji Zdrowia w Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim na rok 2018”.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Joanna Żylińska Starostwo Powiatow w Czarnkowie | foto: czarnkowsko-trzcianecki.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki