Spotkanie sołtysów z całego powiatu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Wymiana poglądów i doświadczeń pomiędzy ludźmi, którym problemy polskiej wsi są bliskie oraz nowe informacje o rozwoju obszarów wiejskich. Za nami Forum Sołtysów Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego. Podczas spotkania przedstawiciele samorządów wiejskich dowiedzieli się m.in. z jakich programów unijnych najlepiej czerpać środki oraz kiedy i jak o nie aplikować.

REKLAMA

- Przedstawiamy możliwości pozyskania środków na modernizację i budowę świetlic wiejskich, na zagospodarowanie terenów w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi, a także na zbiorniki wodne czy zakup sadzonek drzew miododajnych – podkreślał Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Liderzy wiejskich grup przy wsparciu lokalnych samorządów starają się poprawić byt swoich mieszkańców.

- Obszary wiejskie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego z roku na rok zmieniają się na lepsze. Za te postępy odpowiadają zazwyczaj sołtysi. Daliśmy im możliwość, aby podczas jednego spotkania przekazać im wiele ważnych informacji, dlatego zaprosiliśmy prelegentów, którzy przekazali sołtysom z naszego powiatu cenne uwagi – podkreślał Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki.

Podczas wydarzenia, liderzy grup wiejskich otrzymali informację na temat pozyskiwania środków finansowych przez gminy, sołectwa oraz organizacje pozarządowe z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w 2018. Ponadto sołtysi dowiedzieli się o finansowaniu projektów na obszarach wiejskich w bieżącym roku. W trakcie trwania Forum Sołtysów Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, zaproszeni goście mieli okazję do zapoznania się z możliwościami pozyskiwania środków na rozwój inicjatyw społecznych i gospodarczych z innych źródeł. Ponadto dowiedzieli się również o działaniu LEADER-a w ramach PROW 2014-2020.

Prelekcje przygotowali pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz prezes Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania w Czarnkowie.

Organizatorami wydarzenia byli: wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, starosta Tadeusz Teterus oraz prezes Powiatowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Janusz Białoskórski.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Aleksandra Lipiec Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: czarnkowsko-trzcianecki.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki