Spotkanie z rolnikami w Drawsku

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 7)

 

W dniu 23.01.2020 roku o godzinie 10:00 w Sali narad Urzędu Gminy Drawsko odbyło się szkolenie dla rolników zorganizowane przez Doradcę rolniczego – Ewelinę Surma.

REKLAMA

Tematem przewodnim szkolenia było „Dyrektywa azotanowa – Program działań mający na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniami azotanami pochodzącymi z rolnictwa”. W spotkaniu uczestniczyli Wójt gminy Drawsko p. Bartosz Niezborała, Henryk Kolasiński - Podinspektor Urzędu Gminy Drawsko, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Czarnkowie p. Tadeusz Pertek, Powiatowy Lekarz Weterynarii p. Małgorzata Boska, Koordynator PZDR w Czarnkowie- Doradca rolniczy z gminy Połajewo p. Paweł Kopaniarz oraz licznie zgromadzeni rolnicy Gminy Drawsko. Prezentacja przedstawiona na szkoleniu dotyczyła wymagań, do jakich rolnicy muszą się zastosować w sprawie wymogów, jakie nakłada na nich Dyrektywa azotanowa oraz jakie sankcje grożą za ich nieprzestrzeganie. Pan Paweł szczegółowo opisał, jak należy zrobić plan nawożenia oraz opowiedział o kontrolach, które przeszli rolnicy z gminy Połajewo. 

Pani Małgorzata przybliżyła temat obecnej sytuacji ASF – Afrykański Pomór Świń i wirusa HPAI- ptasie grypa oraz zapowiedziała, że w najbliższym czasie odbędzie się szkolenie dla podmiotów gospodarczych chcących prowadzić ubój zwierząt gospodarskich w celu sprzedaży wyrobów pochodzących z własnego gospodarstwa. Rozporządzenie podpisane przez Jan Krzysztofa Ardanowskiego, dotyczące uboju w małych gospodarstwach rolnych wejdzie w życie w połowie lutego. Pozwoli ono powrócić do czasów, gdy można było kupić od rolnika, albo na targowisku świeże mięso.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Ewelina Surma Doradca rolniczy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki