Spotkanie z Wiesławą Szczygieł w BPiCK

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 5)

 

4. października w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance odbyło się spotkanie z Wiesławą Szczygieł, autorką projektu polskiej edycji książki „…znów się tam spotkamy. Wojenny dziennik dziewczynki 1914-1918" oraz Joanną Kościelnik-Mańczak - tłumaczką.

REKLAMA

Spotkanie rozpoczęła Zofia Ignasińska z Zespołu Teatralnego „LOTKA”, która zaprezentowała fragmenty dziennika Piete Kuhr.

Wspomnienia 12-letniej dziewczynki, mieszkanki Piły, to zapis jej przemyśleń dotyczących wojennej zawieruchy, ale także ciekawy obraz tejże miejscowości z lat 1914-1918. Napisany z wrażliwością właściwą dziecku, jednak pełen dojrzałych przemyśleń i spostrzeżeń. Jego autorka w dorosłym życiu była tancerką, znaną pod pseudonimem Jo Mihaly.

Do tej pory dziennik ukazał się w języku angielskim i niemieckim. Polskie wydanie jest zasługą Wiesławy Szczygieł, animatorki kultury oraz Joanny Kościelnik-Mańczak, tłumaczki.

Podczas spotkania z trzcianeckimi czytelnikami wspominały prace nad dziennikiem, które stały się początkiem ich przyjaźni. Wieczór z dziennikiem Piete Kuhr zakończył się rozmowami przy kawie z autorkami projektu.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: kontakt@ddwlkp.pl / JN | foto: kontakt@ddwlkp.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki