Sprawozdanie z X Mikołajkowego Turnieju Kata w Trzciance

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 59)

 

W sobotę 01.12.2018 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzciance odbył się X Mikołajkowy Turniej Kata z udziałem 200 zawodniczek i zawodników z 9 klubów członkowskich związku sportowego World ShotokanInstitute - Poland. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci Więcborka, Debrzna, Szwecji, Wałcza, Piły, Człopy, Wielenia, Czarnkowa i Trzcianki. Organizatorem turnieju był Zarząd Trzcianeckiego Klubu Karate oraz rodzice dzieci ćwiczących w tym klubie.

REKLAMA

Punktualnie o godzinie 10.00 do hali zawodów prze dźwiękach hejnału weszła 24 osobowa Komisja Sędziowska. Następnie w imieniu organizatorów przywitała zebranych Sensei Karolina Pytel-Ruta /5 Dan/, Prezes Trzcianeckiego Klubu Karate a zarazem Sędzia Główny turnieju. Po ceremonii otwarcia turnieju przystąpiono do rywalizacji w 20 konkurencjach, które przeprowadzono na 3 tatami. Po rozstrzygnięciu połowy z zaplanowanych konkurencji zarządzono przerwę podczas której odbył się pokaz technik podstawowych w wykonywanych przez wszystkich uczestników turnieju zarówno zawodników jak i sędziów. Pokaz przy tak dużej ilości osób biorących w nim udział wywarł spore wrażenie na publiczności, która co warte podkreślenia, szczelnie wypełniła widownię hali sportowej. Oklaskom nie było końca... 

Jako, że wszystkie dzieci biorące udział w turnieju zachowywały się grzecznie w hali zawodów pojawił się szybko niespodziewany gość Św. Mikołaj, który ku uciesze najmłodszych szeroką garścią rozdawał cukierki. Także kibice szczególnie zaangażowani w dopingowanie zawodniczek i zawodników mogli w tym dniu liczyć na słodki upominek od Świętego. 

W drugiej części turnieju do rywalizacji przystąpiły zawodniczki i zawodnicy z kolorowymi pasami. Tutaj poziom rywalizacji był już zdecydowanie wyższy bowiem wśród startujących było wielu medalistów i finalistów zawodów wyższej rangi. Publiczność żywo reagowała na przebieg współzawodnictwa a doping sprzyjał gospodarzom, którzy raz po raz zwyciężali swoje pojedynki. Warto także podkreślić niezwykle sprawną pracę Komisji Sędziowskiej, która tego dnia pracowała bezbłędnie. 

Po zakończeniu drugiej części zawodów przystąpiono do wręczenia ich uczestnikom okolicznościowych dyplomów oraz pięknych medali specjalnie przygotowanych na turniej mikołajkowy. Każdy z uczestników otrzymał także od organizatorów słodki upominek tak, aby nikt do domu nie wracał z pustymi rękoma. Następnie przystąpiono do dekoracji zwycięzców poszczególnych konkurencji. Puchary ufundowane z dotacji otrzymanej z Urzędu Miasta w Trzciance wręczył zawodniczkom i zawodnikom Burmistrz Trzcianki Pan Krzysztof Jaworski, który zaskoczony był rozmachem organizacyjnym oraz frekwencją podczas zawodów. 

Z reporterskiego obowiązku odnotujmy, że w nieoficjalnej klasyfikacji punktowej po raz pierwszy w historii zdobył Klub Karate Shotokan w Czarnkowie (42 pkt.), który wyprzedził Klub Karate Tradycyjnego z Wałcza (38 pkt.) oraz Trzcianecki Klub Karate (34 pkt.). Na sukces ten złożyła się nie tylko dobra dyspozycja zawodniczek i zawodników z Czarnkowa, ale także fakt zgłoszenia do turnieju najliczniejszej reprezentacji. Najlepiej z reprezentacji Czarnkowa zaprezentowali się zdobywcy I miejsca: Oliwia Józefiak, Jakub Grzewka, Marta Ziegler, Szymon Ładyko, Marcel Rączka oraz Dominik Urban ale na słowa pochwały zasługuje cała drużyna. Z zawodniczek i zawodników Trzcianeckiego Klubu Karate wyróżnili się Maria Lasocka, Jakub Głowacz, Oliwia Sulejewska, Stanisław Andrzejewski i Patrycja Drzewiecka.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: kontakt@ddwlkp.pl | foto: kontakt@ddwlkp.pl / Bartosz Ćmiel

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki