Starosta Feliks Łaszcz spotkał się z przedstawicielami ZNP

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

Feliks Łaszcz, starosta czarnkowsko-trzcianecki spotkał się 11 kwietnia br. z pracownikami obsługi i administracji jednostek oświatowych, podległych powiatowi oraz z nauczycielami szkół prowadzonych przez powiat. Spotkanie dotyczyło podwyżek wynagrodzeń dla tej pierwszej grupy i kwestii związanej z potrąceniem z nauczycielskich pensji części wynagrodzenia za czas strajku.

REKLAMA

Nie możemy zrezygnować z potrącenia za dni strajku, bo obligują nas do tego przepisy Regionalnej Izby Obrachunkowej, mamy też nad sobą nadzór Wojewody – mówił Feliks Łaszcz, starosta czarnkowsko-trzcianecki. Inną kwestię stanowi możliwość rozłożenie wspomnianego potrącenia na raty. – Jeśli z inicjatywy związków zawodowych wpłynie wniosek o rozłożenie potrącenia, oczywiście zostanie on rozpatrzony i sądzę, że uda się zastosować ratalną formę potrącenia – dodał Feliks Łaszcz. 

Zapewnił jednocześnie, że w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, będzie on dotyczył wszystkich nauczycieli, bez względu na to, czy przynależą do związków zawodowych czy nie. O ile kwestie podwyżek dla nauczycieli rozstrzygają się obecnie w relacji z rządem, podwyżki dla pracowników obsługi i administracji jednostek oświatowych leżą w gestii organu prowadzącego. Podczas spotkania padło zapewnienie o 3-5% podwyżce z wyrównaniem od stycznia br. Starosta zapewnił także, że przyjrzy się różnicom w wysokościach wynagrodzeń pracowników obsługi i administracji powiatowych jednostek oświatowych, które różnią się w porównaniu z wynagrodzeniami na takich samych stanowiskach w jednostkach prowadzonych przez gminę.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Ludwika Wikieł Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: czarnkowsko-trzcianecki.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki