Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Policjanci z czarnkowskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 45-letniemu mieszkańcowi gm. Trzcianka, który jechał w terenie zabudowanym, mając na liczniku 113 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Mundurowi apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych.

REKLAMA

W środę, 3 marca br., policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Gorzowskiej w Trzciance, pojazd marki ford. Kierujący tym autem pędził 113 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Oznacza to, że w rażący sposób przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że kierującym fordem jest 45-letni mieszkaniec gm. Trzcianka. Mężczyzna ukarany został przez policjantów mandatem oraz 10 punktami karnym. Mundurowi zatrzymali mu także prawo jazdy.

Przekroczenie prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków śmiertelnych w naszym kraju. W sytuacji nadmiernej prędkości w obszarze zabudowanym, gdzie siłą rzeczy odbywa się zwiększony ruch pieszych szanse na przeżycie w tego typu wypadkach, spadają niemal do zera. Warto o tym pamiętać i mieć to w świadomości.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP w Czarnkowie / Karolina Górzna-Kustra / fot. policja.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki